Locuri de muncă

    Asistent vanzari - Glina, România - Honest General Trading

    Honest General Trading
    Honest General Trading Glina, România

    5 zile în urmă

    Descriere
    Descriere post: Asistent Vanzari
    Compania noastra cauta un Asistent de Vanzari dedicat si entuziast pentru a se alatura echipei noastre din departamentul de vanzari. Daca esti o persoana proactiva, orientata catre clienti si iti place sa lucrezi intr-un mediu dinamic, aceasta pozitie ar putea fi potrivita pentru tine.
    Responsabilitati principale:

    Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti existenti;
    Construirea și menținerea relației cu clienții;
    Monitorizarea pieței;
    Intocmirea ofertelor comerciale in limitele aprobate;
    Pregătirea rapoartelor periodice sau la cerere, oferind informații relevante și analize necesare luării deciziilor;
    Analizarea activitatii in cadrul contractelor in derulare, semnalarea rezultatelor/tendintelor negative si elaborarea de propuneri pentru imbunatatirea parametrilor de performanta;
    Alte activitati pentru atingerea obiectivelor firmei;
    Acorda suport managerului de department si echipei de vanzari;
    Răspuns rapid și profesionist la solicitări și întrebări, atât din interiorul organizației, cât și din partea partenerilor externi;
    Menținerea și actualizarea bazei de date a clienților și partenerilor.

    Cerinte:

    Experienta relevanta in domeniul vanzarilor sau in functii similare;
    Experienta in relatia cu IKA constituie un avantaj;
    Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa in limba romana;
    Cunostinte foarte bune de operare PC (Microsoft Office, Word, Excel);
    Orientare catre rezultate si capacitatea de a lucra sub presiune;
    Foarte buna capacitate dе planificare, organizare si sinteza;
    Foarte bune abilitati dе comunicare si lucru in echipa;
    Rigurozitate si atentie pentru detalii;
    Studii superioare si experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj
    Cunostinte dе limba engleza la nivel mediu/avansat constituie un avantaj
    Multitasking;
    Capacitate mare de adaptare la cerinte noi si capacitate usoara de invatare;
    Abilitati in gestionarea relatiilor interumane;
    Experienta in zona de Inventory si cunostinte privind Aplicatiile Oracle EBS sau SAP , constituie un avantaj

    Beneficii:

    Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cadrul companiei
    Oportunitatea de a lucra intr-o companie de top, recunoscuta pe piata;
    Un pachet salarial competitiv si pachet de beneficii atractiv.

    Honest este unul dintre cei mai mari furnizori de produse pentru bricolaj din România, cu un portofoliu de de repere care se adreseaza atat micilor magazine specializate cat şi marilor lanturi comerciale : Hornbach, Brico Depot, Leroy Merlin, Carrefour, Cora, Auchan, Arabesque, etc. Infiintata in anul, Honest şi-a câştigat poziţia de lider, oferind clienţilor săi soluţii complete, prin reţeaua naţională proprie de distribuţie cu centre logistice in 7 mari oraşe din România. Oamenii, resursa noastră cea mai de preţ, fac diferenta, de aceea ne mândrim zi de zi cu cei peste 320 de angajaţi. Alătură-te şi tu echipei noastre