Hunedoara

    Inginer Exploatare Miniera - Vajdahunyad, România - HRS STAFFING SERVICES S.R.L.

    Pentru unul dintre clienții noștri, unul dintre cei mai importanți producători de minerale industriale și distribuitori de materii prime chimice speciale, căutăm un Specialist în Inginerie Minieră în regiunea Caraș-Severin.

    În calitate de Inginer exploatare minieră, veți fi implicat în toate aspectele de planificare a carierei miniere, concentrându-vă pe raportare și supervizarea întregii activități a echipei.

    Responsabilități:

    • Să acționeze ca expert tehnic în domeniul ingineriei miniere, având o înțelegere cuprinzătoare a domeniului.

    • Colaborează cu planificarea și funcțiile conexe pentru a asigura atingerea țintelor de producție ale minei, minimizând costurile de producție și promovând un mediu 'Zero Harm'.

    • Lucrează în colaborare cu membrii echipei pentru a asigura implementarea tuturor aspectelor planificării miniere, posibil inclusiv gestionarea proiectelor de planificare minieră și optimizarea procesului minier.

    • Menține drepturile miniere în zona desemnată.

    • Asigură respectarea legilor țării și a reglementărilor referitoare la activitățile miniere.

    • Gestionarea permiselor și rezolvarea problemelor legale legate de licențele și permisele miniere.

    • Execută activități miniere în conformitate cu planul de dezvoltare a minei, inclusiv crearea planurilor miniere și coordonarea cu echipele de proiectare minieră.

    • Organizează producția în limitele bugetelor consultanților externi.

    • Adresarea cerințelor de Calitate, Siguranță, Sănătate și Mediu (QSSM) atât pentru mină, cât și pentru operațiunile fabricii.

    • Efectuează și supraveghează activitățile de mentenanță.

    • Furnizează rapoarte detaliate despre activitățile miniere.

    • Implementează inițiative de îmbunătățire continuă și monitorizează progresul.

    • Investighează economiile operaționale în zona de responsabilitate atribuită.

    • Conduce training-uri pentru membrii echipei.

    • Propune planuri de investiții pentru noi capacități și supraveghează implementarea acestora.

    • Gestionarea salariilor, beneficiilor și îmbunătățirilor pentru membrii echipei.

    • Supraveghează și coordonează cu contractanții și furnizorii.

    Cerințe:

    • Să dețină cel puțin 2 ani de experiență relevantă într-un rol similar.

    • Să aibă licență de examen profesional.

    • Să dețină un permis de conducere categoria B valabil.

    • Să dețină o diplomă în Inginerie Minieră de la o universitate.

    • Să demonstreze competențe practice în utilizarea AutoCAD și să fie dispus să învețe software-ul SURPAC.

    • Cunoștințe de limba engleză reprezintă un avantaj.

    Beneficii:

    Beneficii colective conform contractului;
    Bonusuri de sărbători;
    Salariu al 13-lea;
    Zile libere suplimentare în funcție de experiență;
    Pachet de relocare.

    Doar candidații eligibili vor fi contactați în termen de maximum 3 săptămâni. Toate informațiile vor fi tratate strict confidențial