Cluj-Napoca

    Inspector Coordonator Brokeri - Cluj-Napoca, România - Allianz-Țiriac Unit Asigurări S.A.

    Allianz-Țiriac Unit Asigurări S.A.
    Allianz-Țiriac Unit Asigurări S.A. Cluj-Napoca, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 zile în urmă

    Alliant-Tiriac Unit Asigurari angajaza in Bucuresti, Constanta, Cluj, Iasi si Timisoara
    Iti plac vanzarile si iti doresti sa lucrezi intr-un mediu dinamic in care performanta este recunoscuta si remunerata corespunzator? Vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara de profesionisti dedicati in intregime clientilor sai si orientati catre rezultate si crestere profitabila? Alatura-te echipei noastre Alliant-Tiriac Unit recruteaza Inspector Coordonator Brokeri in cadrul Agentiilor din Bucuresti, Constanta, Cluj, Iasi si Timisoara.
    Responsabilitati principale:

    Raspunde de implementarea strategiei companiei la nivel local/regional
    Dezvolta strategia de vanzari la nivel de regiune/segment in vederea atingerii obiectivelor de vanzari
    Monitorizeaza activitatea de vanzari din regiune in vederea imbunatatirii vanzarilor
    Dezvolta formele de asigurare din portofoliul societatii, în zona de activitate repartizata
    Se ocupa de activitatea de administrare a portofoliului pentru toate tipurile de asigurare practicate de societate
    Dezvolta permanent reteaua de brokeri din responsabilitatea sa directa si contribuie activ la instruirea, indrumarea si buna colaborare cu acestia;
    Isi dezvolta portofoliul de brokeri in administrare prin identificarea, contactarea directa si selectia acestora in conformitate cu standardele societatii;
    Evalueaza permanent cantitativ si calitativ prestatia fiecarui broker din portofoliul coordonat;
    Detecteaza nevoia de asigurare a persoanelor fizice si juridice din teritoriul in care isi desfasoara activitatea, prin identificarea de potentiali clienti si incheierea politelor de asigurare pentru formele de asigurare practicate de societate;
    Cauta solutii pentru dezvoltarea continua a portofoliului de agenti de asigurare si maximizarea rezultatului colaborarii cu brokerii de asigurare;

    Ce cautam la viitorul coleg:

    Constituie avantaj experienta in asigurari, pe roluri similare celui disponibil;
    Bune abilitati de vanzare, negociere si comunicare interpersonala
    Atitudine orientata spre client
    Munca in echipa
    Atitudine pozitiva orientata spre obtinerea de rezultate
    Spirit analitic si sintetic; initiativa
    Receptivitate la nou
    Capacitate de decizie rapida si de a lucra sub presiune
    Responsabilitate, adaptabilitate, flexibilitate, creativitate

    Ce oferim:

    Pachet de beneficii atractiv care include salariu fix, beneficii atractive si o parte variabila lunara corelata cu nivelul de performanta
    Angajarea se face pe baza Contractului Individual de Munca
    O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta.
    Imbinarea experientei locale cu know-how-ul global
    Un mediu de lucru in care profesionalismul, increderea si colaborarea asigura premisele implementarii ideilor tale de dezvoltare si imbunatatire a divereselor arii de activitate ale companiei
    O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor sai