Bucharest

    Automation Technician - București, România - Smart ID Technology

    Smart ID Technology
    Smart ID Technology București, România

    6 zile în urmă

    Suntem #SmartPeople într-o companie de tehnologie care își susține clienții ce activează în industriile de retail, logistică, producție, HoReCa și utilități, să achiziționeze, să construiască, să dezvolte, să creeze și să crească cu cele mai bune soluții hardware și cu cele mai potrivite soluții software și de automatizare. Este misiunea noastră și facem asta în fiecare zi.
    Considerăm că oamenii sunt cei care cresc business-urile. Așa că noi creștem oamenii. Credem în potențialul fiecărui om din echipă, îl susținem să își dezvolte abilitățile și îi oferim încrederea de care are nevoie pentru a-și duce ideile mai departe. Suntem deschiși către inovație, performanță și oameni care îndrăznesc să aibă potențial și un impact pentru viitor.
    Alătură-te echipei de Automatizări în poziția de Automation Technician.

    Responsabilități:

    Realizează, instalează și pune în funcțiune tablouri electrice de automatizare;
    Instalează sisteme machine-vison, cititoare de coduri de bare, sisteme de marcare laser, aplicatoare de etichete autocolante, sisteme de conveioare;
    Execută și instalează structuri suport din profile de aluminiu pentru echipamentele și soluțiile comercializate;
    Asigură suportul tehnic la sediul clientului pentru remedierea defectelor și a urgentelor apărute, în funcție de aria de competență.

    Cerințe:

    Cunoștințe tehnice generale despre organe de asamblare, elemente de prindere-fixare și elemente organe de mașini;
    Cunoștințe tehnice despre acționări electrice și pneumatice, senzoristică, sisteme de automatizare realizate cu PLC-uri;
    Abilități de planificare și organizare;
    Orientare spre lucrul în echipă;
    Atitudine pozitivă și orientată către client.

    Credem în dezvoltarea profesională, într-un mediu de lucru modern, cu sistem de lucru hybrid, program flexibil și acces nelimitat la universul informației prin abonament la biblioteca Bookster. Pentru că ne pasă de colegii noștri, vă oferim un abonament medical superior, bonus pentru recomandare, bonus de performanță, zi de naștere liberă, zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, short Friday, tichete de masă și multe altele.

  • IDTotal Active SRL

    Robotic Automation Maintenance Technician

    1 săptămână în urmă

    IDTotal Active SRL București, România Full time

    Robotic Automation Maintenance Technician (Cod: RAMT) · Experience in technical maintenance for equipment, ideally with automation/robotics/IT projects; · Very good analytical and comprehension skills; · Capacity to communicate effectively in English (mainly written) and Romanian ...

  • Siemens Gamesa

    Service Technician

    Siemens Gamesa Bucharest, România Full time

    It takes the brightest minds to be a technology leader. It takes imagination to create green energy for the generations to come. At Siemens Gamesa we make real what matters, join our global team. · Performs technical, mainly pre-defined tasks for accomplishing defined service del ...

  • ERICSSON TELECOMMUNICATIONS ROMANIA SRL

    Service Analyst

    ERICSSON TELECOMMUNICATIONS ROMANIA SRL București, România Full time

    We are now looking for a Domain Support Specialist RAN to secure technical capability as part of Automated Operations department. · This Job Role is responsible for the coordination, management and execution of proactive and reactive maintenance activities that require a higher l ...