Arad

    Coordonator Mentenanta - Arad, România - SC Naiya SRL

    SC Naiya SRL
    SC Naiya SRL Arad, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Recrutam Coordonator Mentenanta

    Candidatul Ideal

    Nivelul de studii: superioare în domeniul tehnic (de preferinta in electromecanica, automatica sau domenii conexe);

    Experiență de lucru în mentenanță producție/construcții/industrială minim 3 ani;

    Experiență în coordonarea unei echipe minim 1 an;

    Cunoștințe limba engleza nivel mediu;

    Cunoștințe utilizare MS Office;

    Experiența cu sisteme informatice de management al mentenanței si gestiunea unor produse/procese constituie un avantaj;

    Bune abilități de comunicare;

    Pasiune pentru domeniul tehnic;

    Persoana proactivă;

    Construieste relații de lucru bazate pe respect și încredere.

    Descrierea jobului

    Coordonează procesul de mentenanță din fabrică (atât tehnic cât și administrativ) cu scopul asigurării funcționării echipamentelor în parametrii optimi, în conformitate cu politicile și procedurile companiei, și cerințele legale;

    Planifică, organizează și monitorizează operațiunile de mentenanță prin stabilirea activițăților pe termen scurt (plan de intervenții) și pe termen lung (Planuri de mentenanță preventivă);

    Întreprinde măsuri corective imediate pentru remedierea deficiențelor constatate și face recomandări de creștere a eficienței proceselor; propune și implementează concepte moderne de mentenanță preventivă/predictivă în cadrul fabricii;

    Coordonează echipa de mentenanță din cadrul fabricii;

    Este responsabil de necesarul de piese de schimb și de înregistrarea consumurilor zilnice ale pieselor de schimb, stabilirea necesarului de piese de schimb corelat cu bugetul aprobat si valoarea stocurilor;

    Configurează și utilizează orice sistem informatic de management al mentenantei existent sau propus spre implementare;

    Analizează zilnic și interpretează indicatorii de performanță ai operațiunilor de producție și de mentenanță conform procedurilor companiei;

    Participă și coordonează proiectele de instalare și reparații de echipamente;

    Stabilește, implementează și dezvoltă proceduri și instrucțiuni de lucru pentru toate activitățile din responsabilitatea sa precum și documentații tehnice;

    Acordă sprijin Managerului de Fabrică în procesul de trecere de la dezvoltare de produs la producția efectivă.

    Beneficii:

    pachet salarial motivant (salariu fix + bonus variabil);

    al 13-lea salariu;

    tichete de masă în valoare de 35 lei/zi;

    prime de Crăciun și Paște;

    decontare transport;

    abonament medical de sănătate.

  • SC Naiya SRL

    Coordonator Scularie

    1 săptămână în urmă

    SC Naiya SRL Arad, România Full time

    Naiya recrutează Coordonator Sculărie · Descriere rezumativa: · - Organizarea si coordonarea activitatii din cadrul Atelierului Scularie si a personalului din subordine; · - Urmarirea bunei functionalitati a masinilor – unelte, freze, strunguri, masini de erozionat, masini de rec ...

  • SC TRANSPOL SRL Timișoara, România Full time

    Job Description: Maistru Atelier Auto si Sef de Service · Compania noastra cu renume in domeniul auto cauta un Maistru Atelier Auto si Sef de Service dedicat si pasionat pentru a se alatura echipei noastre. Daca esti un lider experimentat in domeniul auto si iti doresti sa faci p ...