Registrator medical – Front desk - București, România - Ioana Medical Center SRL

    Ioana Medical Center SRL
    Ioana Medical Center SRL București, România

    1 săptămână în urmă

    Ne marim echipa administrativa si suntem in cautarea unui colege care sa se alature echipei noastre pe postul de Registrator medical – Front desk
    Descrierea jobului :

    Intampina pacientii la receptie cu o atitudine calda si empatica

    Preia și transmite informațiile care survin telefonic, prin email sau direct la recepție - stabilește programările/reprogramarile pentru consultațiile medicale in aplicatia informatica dedicata și se asigură de confirmarea lor;
    Inregistreaza pacientii in softul medical dedicat

    Incaseaza serviciile medicale prestate si emiterea bonurilor fiscale, a facturilor fiscale atunci cand sunt solicitate, inclusiv inchideri contabile de zi(se va asigura pregatire din partea clinicii)

    Se asigura ca toata documentatia ce insoteste fisa medicala a pacientului este completata conform standardelor de lucru din clinica.

    Oferă suport administrativ medicilor/psihologilor din clinică (de ex: fișe pacient, formulare etc);

    Alte task-uri administrative secundare activitatii de front-desk la cerere

    In plus, pentru a putea performa in acest job, noua colega ar trebui:

    Sa posede abilități foarte bune de organizare, comunicare, prioritizare, respectiv de a efectua mai multe sarcini simultan + rigurozitate si atentie la detalii
    Sa fie disponibila pentru o colaborare de lunga durata si de asemenea pentru a lucra in ture, alternativ, in functie de anumite zile ale saptamanii .

    Program – 8 h/zi tura de dimineata sau dupa-amiaza

    Profilul tau:

    Capacitate excelenta de comunicare si relationare si empatie
    Persoana rabdatoare, sociabila, cu echilibru emotional, prezenta de spirit, simt al responsabilitatii si bune abilitati organizatorice.
    Experiența anterioară pe un post similar minim 1 an

    Abilitatea de asculta cu rabdare si de a clarifica, prin intrebari, situatiile prezentate de pacienti atunci; abilitatea de a raspunde intr-o maniera binevoitoare si profesionista; de asemenea, abilitatea de a transmite informatiile clar
    Abilități de organizare si adaptabilitate la condiții de stress
    Cunoștinte bune de limba română și fluență în exprimare
    Cunostinte bune de operare PC- cunoasterea aplicatiilor SIUI/Atlas si Medsoft constituie un avantaj.
    Aptitudini de lucru în echipă si orientare către pacient
    Cunostinte limba engleza - nivel mediu

    Ce oferim noi?:

    Remuneratie fixa + Tichete de masa
    Stabilitate, mediu de lucru placut intr-o echipa tanara

    Despre noi:
    Fondata in anul, Clinica ''Ioana Medical Center'' din Bucuresti se adreseaza cu precadere pacientilor din categoria de varsta 0-18 ani acoperind in acest moment urmatorul spectru de specialitati medicale: Pediatrie, Psihiatrie pediatrica, Neurologie pediatrica, Dermatologie, Psihologie, Logopedie
    Confortul și multumirea pacientilor sunt primordiale pentru noi. Ne bazăm pe valori cheie precum performanță și respect, ne dorim atingerea celui mai înalt nivel de profesionalism în domeniul medical și câștigarea încrederii fiecărui pacient care alege serviciile oferite Ioana Medical Center
    Pentru alte detalii vizitati si pagina noastra de web
    Daca indepliniti cerintele noastre si va doriti un job pe termen lung intr-un mediu cald si foarte prietenos te rugam sa ne trimiti cv-ul tau catre urmatoarea adresa de email
    Important de retinut: numai persoanele selectate pentru interviu vor fi contactate ulterior