Operator call center

    Operator call center - Voluntari, România - ALCAR WHEELBASE ROMANIA

    ALCAR WHEELBASE ROMANIA
    ALCAR WHEELBASE ROMANIA Voluntari, România

    6 zile în urmă

    ALCAR WHEELBASE ROMANIA, lider pe piata de distributtie jante si anvelope auto, cauta un Operator Call-Center care sa se alature echipei sale de Vanzari.
    Sediul companiei este in incinta WDP Park (Stefanestii de Jos) – transportul este asigurat/decontat

    Responsabilitati:

    Promoveaza si vinde produsele companiei, propune produse si servicii aditionale si/sau alternative care sa raspunda nevoilor clientilor, in scopul atingerii obiectivelor de vanzari stabilite;
    Identifica corect solicitarile clientilor, ofera raspunsuri profesioniste si se implica active in rezolvarea solicitarilor acestora;
    Furnizeaza informatii generale referitoare la produse, serviicii aditionale, preturi, date tehnice) sau personalizate (verificare client, modalitate plata, valoarea facturii);
    Asigura comunicarea cu clientii prin toate mijloacele de comunicare disponibile (apeluri intrare/apeluri iesire, corespondenta scrisa), conform procedurilor in vigoare;
    Trateaza cu profesionalism toate cerile/solicitarile venite din partea clientilor;
    Furnizeaza date specifice corecte si complete, prin utilizarea corespunzatoare a aplicatiilor interne de lucru;
    Inregistreaza toate solicitarile si reclamatiile clientilor;
    Proceseaza toate solicitarile si reclamatiile clientilor, in conformitate cu procedurile de lucru;
    Opereaza si se asigura ca sunt operate toate comenzile in sistemul de lucru al companiei;
    Verifica soldurile clientilor si colaboreaza indeaproape cu departamentul financiar in cazul comenzilor solicitate de catre clientii cu solduri restante;
    Opereaza comenzile de transport;
    Ofera suport (primul nivel) privind problemele tehnice aparute in cazul comenzilor online;
    Se asigura ca toate informatiile trimise catre departamentele cu care colaboreaza sunt corecte si complete.

    Oferim:

    Contract de munca pe perioada nedeterminata;
    Salariu motivant;
    Bonusuri de performanta;
    Disconturi la produsele comercializate de companie (jante si anvelope auto);
    Program de lucru Luni – Vineri: 9-18;
    Tichete de masa 20 lei/zi;
    Transport asigurat/decontat;
    Mediu de lucru placut

  • BELFIX DISTRIBUTIE SRL

    2 săptămâni în urmă

    BELFIX DISTRIBUTIE SRL Voluntari, România Full time

    Candidatul IdealSuntem în căutarea unei persoane cu un profil dinamic și plin de energie pentru poziția de Operator call center la sediul nostru nou in GLOBAL CITY BUSINESS PARK – PIPERA. Candidatul ideal ar trebui să posede următoarele calități: · Inițiativă și spontaneitate: Că ...

  • Clinica Sante

    Operator relatii clienti

    Clinica Sante Voluntari, România Full time

    Profi Pentru Sanatate SRL își mărește echipa. Se caută persoane cu: · Excelente abilitați de comunicare (oral și scris) si de relaționare; · Atitudine orientata către client; · Spirit de a lucra in echipa si atitudine proactivă; · Operare PC MS Office · Răbdare și dorința de a re ...