Inginer Sef Sectie - Piatra Neamț, România - BICO INDUSTRIES

    BICO INDUSTRIES
    BICO INDUSTRIES Piatra Neamț, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Descriere
    Responsabilitati:

    Elaborarea și implementarea strategiilor de productie pentru atingerea obiectivelor stabilite. Planificarea resurselor umane si materiale pentru a asigura producția eficientă.
    Supravegherea proceselor de producție pentru a asigura calitate și eficiența. Implementarea standardelor de producție și menținerea conformității cu reglementările agreate. Optimizarea fluxurilor de lucru pentru a îmbunătăți eficiența operațională.
    Raportarea rezultatelor realizate in urma procesului de productie.
    Elaborarea și incadrarea in bugetul alocat a operațiunile de producție. Monitorizarea costurilor și identificarea oportunităților de reducere a acestora.
    Implementarea și menținerea standardelor de control al calității.
    Elaborarea si supravegherea realizarii programului de mentenanta corectiva si preventiva.
    Insusirea amanuntita a programelor instalate pe echipament si interventia prompta in caz de necesitati.
    Dezvoltarea și implementarea de soluții inovatoare pentru îmbunătățirea proceselor operaționale și a performanței echipei.
    Colaborarea strânsă cu departamentele conexe pentru a asigura o comunicare eficientă și o integrare corespunzătoare a activităților.
    Asigurarea respectării termenelor limită și a bugetelor stabilite pentru proiecte și operațiuni.

    Abilitati si cunostinte:

    Diplomă de licență în Inginerie Electromecanică, Automatizări cu o experiență semnificativă în domeniul industrial..
    Experiență relevantă de minim 3 ani într-o poziție similară într-un mediu industrial.
    Cunoștințe solide în domeniul automatizărilor, electrotehnicii și mecanicii.
    Abilități excelente de leadership și capacitate demonstrată de a gestiona și motiva o echipă.
    Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a rezolva problemele într-un mod eficient.
    Abilități excelente de comunicare și relaționare interpersonale.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator.
    Salariu motivant.

    Laptop, telefon
    Masa de pranz tip catering asigurata in timpul saptamanii
    Tichete de masa
    Asigurare medicala privata