Contabil

    Contabil - Domnești, România - DUO DESIGN

    DUO DESIGN
    DUO DESIGN Domnești, România

    1 zi în urmă

    Descriere

    Contabil

    Compania noastră are o experiența de peste 20 ani în domeniul serviciilor adresate spațiilor comerciale și a producției de mobilier profesional. Cu o echipă tânără și dinamică am reușit cu succes extinderea serviciilor în Europa și nu numai prin exportul de mobilier produs in-house.

    Acesta este un job full time la sediul companiei din Bucuresti. Ca să te alături echipei noastre, mai jos prezentăm lista responsabilităților și aptitudinilor.

    Responsabilități principale:

    • Evidenta furnizorilor interni si externi (facturi, impozite, contracte)
    • Evidenta mijloacelor fixe si obiectelor de inventar
    • Prelucrarea, supervizarea documentelor contabile primare
    • Conturi de plăți/conturi de income
    • Jurnal de cumpărări/vânzări
    • Calcularea costuri producție
    • Calcularea indicatorilor financiari
    • Analiza economică
    • Analiza rentabilitate
    • Întocmirea și semnarea situațiilor financiare și fiscale în conformitate cu cerințele legale
    • Menține comunicarea cu furnizorii (interni si externi) si clienții, auditorii acestora si autoritățile fiscale
    • Elaborarea rapoartelor financiare lunare/anuale pentru conducerea companiei
    • Menține comunicarea cu clienții, auditorii acestora si autoritățile fiscale
    • Întocmirea statelor de plată și a declarațiilor lunare pentru autorități
    • Elaborarea balanței de verificare
    • Întocmirea și semnarea bilantului contabil
    • Urmărirea modificărilor în legislația financiară pentru a îndeplini cerințele legale
    • Orice alte rapoarte/sarcini solicitate de superior si conducere

    Condiții calificare:

    • Studii superioare în domeniul economic, cu specializare în contabilitate
    • Cunoștințe solide de legislația fiscală și contabilă
    • Cunoștințe foarte bune de operare PC, MS OFFICe
    • Capacitate dezvoltată de adaptare și implementare de soluții
    • MINIMUM 5 ani experiență
    • MINIMUM 3-4 ani experiență cu muncă la sediul companiei angajatoare, nu muncă de la distanță
    • MINIMUM 3-4 ani experiență în operarea într-un program ERP
    • Persoană determinată și motivată de evoluție profesională și rezultat profesional definit de excelență

    Beneficiile de a lucra ca și contabil în cadrul companiei noastre includ un mediu de lucru dinamic, oportunități de dezvoltare profesională și un pachet salarial motivant.

    Dacă ești pregătit să-ți aduci contribuția la succesul nostru și să te dezvolți alături de o echipă dedicată, te invităm să aplici pentru poziția de contabil. Așteptăm cu interes să faci parte din echipa noastră