Braşov

    Reprezentant vanzari telesales - Brașov, România - Dexion Storage Solutions SRL

    Dexion Storage Solutions SRL
    Dexion Storage Solutions SRL Brașov, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Vino alaturi de noi intr-o echipa de profesionisti
    Denumire post: Reprezentat vanzari telesales produse industriale in judetele Satu Mare, Maramures, Salaj, Bistrita Nasaud, Bihor, Cluj, Mures, Harghita, Covasna, Arad, Alba, Sibiu, Timis, Hunedoara, Caras Severin si Mehedinti
    Cerinte:

    Studii superioare, studiile superioare in domeniul tehnic constituie avantaj

    Experienta minima in vanzari – 2 ani – preferabil FMCG sau Industrial

    Cunostinte de limba engleza – nivel incepator-mediu
    Cunostinte utilizare calculator (Excel, Word, Outlook)
    Abilitatea de a vinde un produs configurabil
    Abilitatea de a invata produsele tehnice si configurarea tehnica / proiectarea acestora
    Cunostinte utilizare AUTOCAD - constituie avantaj
    Capacitatea de a invata rapid sa utilizeze softuri de proiectare tehnica (CET, Rackstar) si CRM
    Bune abilitati de comunicare si negociere
    O buna capacitate de organizare
    Capacitatea de a lucra si a respecta termenele limita
    Spirit de echipa, buna colaborare cu ceilalti colegi

    Responsabilitati:

    Identifica clientii potentiali, strange informatii despre acestia si transmite catre companie informatiile tehnice si economice referitoare la clientii identificati.
    Discuta cu clientii, strange informatii despre locatia clientului si a produselor depozitate, se asigura de stricta corectitudine a parametrilor tehnici si dimensionali (desene spatiu, parametrii produse depozitate, etc.) in vederea proiectarii unei solutii tehnice, corespunzatoare cerintelor clientului.
    Intocmeste oferta tehnica si comerciala catre client, prezinta clientului oferta si asigura orice modificari sunt necesare pentru optimizarea ofertei, in vederea incheierii contractului.
    Negociaza si stabileste termenii contractuali cu clientul, in limitele de competenta stabilite de Directorul General, asigurand, minimizarea riscurilor comerciale ale companiei precum si realizarea cotei de profit tintita de companie.
    Respecta procedurile de vanzari si alte proceduri din cadrul companiei.
    Face propuneri privind imbunatatirea activitatii de vanzari proprii sau a firmei.
    Propune colaborarea cu distribuitori din zona alocata.
    Monitorizeaza piata.
    Efectueaza managementul costurilor.

    Detalii post:

    Vanzarile vor fi facute prin telefon si e-mail fara a necesita deplasare la client.
    Desfasurarea activitatii in orele de program va fi facuta in regim hibrid
    Postul este disponibil pentru o perioada de aproximativ 2 ani.

    Beneficii:

    Pachet salarial motivant
    Bonuri de masa
    Abonament medical
    Transport asigurat