Locuri de muncă

    Manager ACHIZITII - Otopeni, România - CEMS EPC S.A.

    CEMS EPC S.A.
    CEMS EPC S.A. Otopeni, România

    10 ore în urmă

    Descriere
    RESPONSABILITATI:

    Asigura managementul echipei de achizitii si gestiune
    Identifica, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori de bunuri si servicii
    Administreaza si dezvolta portofoliul de furnizori autohtoni, cat si straini;
    Negocieaza termenii contractuali cu furnizorii si urmareste derularea acestor contracte
    Membru activ al echipelor de proiect ; adapteaza politica de achizitii la prioritatile organizatiei si proiectelor

    Identifica, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori din domeniul electric;
    Negocieaza termenii contractuali – conditii de livrare, de plata, preturi, garantii bancare - cu furnizorii;
    Supervizeaza gestionarea eficienta a stocurilor;
    Efectueaza si urmareste bugetul de achizitii;
    Supervizeaza stadiile de onorare a comenzilor plasate catre furnizori conform conditiilor contractuale;
    Prospecteaza piata de profil si a conditiilor de achizitii/ livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor;
    Furnizeaza conducerii societatii date, informatii, raportari, referate, situatii privind activitatea de achizitii ;
    Raspunde si asigura pastrarea confidentialitatii unor informatii si date de vanzare, indicatori economico-financiari, strategii de dezvoltare a societatii, documentatie, clientele si personal;
    Pune la dispozitie in timp util, departamentului financiar toate documentele corecte (originale);
    Gaseste solutii in cazul descoperirii marfurilor deteriorate dupa receptie si a diferentelor + sau – in gestiune;
    Se asigura de buna functionalitate a proceselor legate de IMPORT si EXPORT si a operatiunilor vamale;

    CERINTE:

    Studii si calificari / certificari: Studii superioare (preferabil INGINERIE/Politehnica);
    Experienta in domeniu:

    peste 3 ani

    Experienta in post similar:

    minim 1 an
    Cunostinte privind echipamentele si materialele specifice domeniului electric (preferabil);
    Cunoasterea principalilor furnizori din domeniu;
    Cunostinte limba engleză (avansat, prezinta avantaj);
    Notiuni privind conditiile de livrare si alte aspecte comerciale legate de exporturi si importuri;
    Cunoştinţe operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet);
    Permis de conducere categoria B;

    Competente:

    Spirit de echipa;
    Rezolvarea de probleme;
    Planificare si Organizare;
    Responsabilitate;
    Capacitatea de analiza si sinteza;
    Abilitatea de a propune solutii noi si de a transforma ideile in beneficii;
    Capacitatea de abordare din mai multe perspective;
    Abilitatea de a prioritize task-uri;
    Distributivitatea atentiei;
    Asumarea si respectarea task-urilor, deciziilor, termenelor propuse;

    OFERTA:

    Pachet salarial motivant si bonusuri;
    Cultura organizationala centrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor;
    Prime diverse, tichete de masa/cadou, transport asigurat Bucuresti-Otopeni;