Oradea

    ssm&su - coordonator santier constructii - Oradea, România - Simtel Team

    Simtel Team
    Simtel Team Oradea, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal
    Cerinte:

    Studii superioare tehnice - Facultatea de Constructii/ Facultatea de Instalatii/ Arhitectura;
    Curs Coordonator SSM santiere temporare si mobile;
    Curs postuniversitar de evaluator de risc SSM cu durata de 180 sau 240 ore;
    Curs cadru tehnic cu atributii PSI;
    Cunostinte foarte bune despre cadrul legislativ general pe linie de sanatate si securitate in munca si aparare impotriva incendiilor;
    Experienta minim 1 an (in supervizarea de santiere);
    Limba engleza, nivel mediu;
    Permis conducere categoria B;
    Disponibilitate pentru deplasari in tara, pentru santierele deschise.

    Descrierea jobului
    Responsabilitati:

    Participa la identificarea cerintelor de sanatate si securitate in munca si aparare impotriva incendiilor ale partilor interesate;
    Elaboreaza tematica specifica instruirilor, instructiunilor proprii si participa la cercetarea si raportarea accidentelor de munca;
    Verifica cunoasterea si aplicarea de catre toti lucratorii a masurilor prevazute in planul de prevenire şi protecţie, precum si a atributiilor si responsabilitatilor ce le revin in domeniul securitatii si sanatatii in munca, stabilite prin fisa postului;
    Completeaza fisele de instruire individuala si efectueaza instruirea introductiv generala de protectia muncii si PSI;
    Realizeaza instructaje periodice in domeniul sanatatii si securitatii ocupationale;
    Asigura salariatilor echipamentul individual de protectie corespunzator scopului pentru care a fost acordat, dar si verificarea periodica a acestora;
    Actualizeaza si gestioneaza documentatiile specifice prevazute de legislatia in vigoare;
    Asigura supravegherea medicala si de prim ajutor a angajatilor impreuna cu medicul de medicina muncii;
    Verifica respectarea normelor si indeplinirea acestora la termen si elaboreaza masuri de aparare impotriva incendiilor;
    Tine relatia cu autoritatile in ceea ce priveste documentatia ce trebuie depusa/ trimisa, conform reglementarilor legale;
    Face vizite in santierele deschise;
    Sa ia masurile necesare pentru ca numai persoanele abilitate sa aiba acces pe santier;
    Sa stabileasca, in colaborare cu managerul de proiect si antreprenorul, masurile generale aplicabile santierului;
    Sa tina seama de toate interferenţele activitatilor din perimetrul santierului sau din vecinatatea acestuia;
    Sa stabileasca, impreuna cu antreprenorul, obligatiile privind utilizarea mijloacelor de protectie colectiva, instalatiilor de ridicat sarcini, accesul pe santier;
    Sa avizeze planurile de securitate si sanatate elaborate de antreprenori si modificarile acestora;
    Sa intocmeasca planurile de securitate si sanatate pentru santier/ proiecte.

    Beneficii:

    pachet salarial atractiv;
    masina de serviciu;
    tichete de masa;
    abonament medical la o clinica privata;
    oportunitati de dezvoltare intr-un domeniu dinamic;
    traininguri de specialitate/ dezvoltare personala.

  • Simtel Team Oradea, România Full time

    Candidatul Ideal · Cerinte: · Studii tehnice; · Cunostinte foarte bune despre cadrul legislativ general pe linie de sanatate si securitate in munca si aparare impotriva incendiilor (LegeaHG; · Curs Inspector SSM – minim 80 ore; · Curs cadru tehnic cu atributii PSI; · Curs Evaluat ...

  • Da Vinci Construct & Proiect SRL

    Inginer construcții civile

    6 zile în urmă

    Da Vinci Construct & Proiect SRL Oradea, România Full time

    Candidatul Ideal · DA VINCI CONSTRUCT & PROIECT SRL, companie importantă de construcții civile din județul Bihor, suntem în căutarea unui coleg nou pentru poziția de Inginer in constructii civile. Dacă ești o persoană dedicată și dinamică cu experiență în domeniu și dorești să îț ...

  • ALFA TEST SRL Oradea, România Full time

    Alfa Residence ( ) este brandul dezvoltat de ALFA KAPITAL Invest, firma imobiliara in plina ascensiune care dezvolta complexe rezidentiale la calitate superioara , adresandu-se segmentului mediu si superior de piata. · ALFA TEST si ALFA KAPITAL INVEST actioneaza in cadrul aceluia ...