Galaţi

    Consultant Financiar Asigurari - Galați, România - GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA

    GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA
    GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA Galați, România

    1 zi în urmă

    Default job background
    Timp parțial
    Descriere
    Ce responsabilitati vei avea?

    Prospectezi incontinuu piata si abordezi potentialii clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare de Viata si Asigurari Generale;
    Identifici nevoile de protectie financiara si de asigurare a bunurilor, Vietii si sanatatii potentialilor clienti;
    Elaborezi oferte personalizate pentru potentialii clienti, in baza solutiilor financiare identificate;
    Mentii o legatura permanenta cu clientii si acorzi asistenta necesara pe durata parteneriatului cu acestia;
    Monitorizezi piata de asigurari si identifici oportunitatile de business.

    Ce asteptari avem de la tine?

    Sa ai spirit antreprenorial;
    Sa ai capacitatea de a relationa cu diverse tipologii umane;
    Bune abilitati de comunicare si negociere;
    Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj;
    Experienta in vanzarea de produse si - servicii financiare constituie un avantaj;
    Studii medii/ Studii superioare.
    Deţinerea certificatului ISF pentru pregătirea profesională în domeniul asigurărilor reprezintă o condiție obligatorie.

    Ce oportunitati te asteapta:

    Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania, cu acces la programe si know-how din cadrul grupului GRAWE;
    Posibilitatea de a lucra intr-o echipa dinamica si motivanta;
    Plan de cariera cu extrabeneficii si sustinere financiara lunara.
    Bonusuri de performanta (lunare, trimestriale si anuale);
    Comisioane lunare si comisioane aditionale;
    Programe de training
    Discounturi la asigurarile personale.