contabil - Târnăveni, România - SC Pallbox Ambalaje SRL

    SC Pallbox Ambalaje SRL
    SC Pallbox Ambalaje SRL Târnăveni, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Descriere loc de muncă: CONTABIL
    Suntem în căutarea unui contabil talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă ai o pasiune pentru cifre, o atenție deosebită la detalii și o abilitate remarcabilă de a lucra cu precizie, atunci această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.
    Responsabilități:

    Întocmirea și verificarea documentelor contabile conform legislației în vigoare;
    Înregistrarea corectă a tranzacțiilor financiare în sistemul contabil;
    Realizarea de rapoarte financiare lunare și anuale;
    Colaborarea cu auditorii externi în timpul verificărilor financiare;
    Monitorizarea și analizarea situațiilor financiare pentru a identifica posibile discrepanțe sau erori;
    Asigurarea conformității cu standardele contabile și fiscale;
    Participarea la procesul de bugetare și prognozare financiară.

    Cerințe:

    Studii superioare în domeniul economic, de preferat specializare în contabilitate;
    Experiență anterioară în domeniu reprezintă un avantaj;
    Cunoștințe solide de legislație fiscală și contabilitate;
    Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor;
    Atenție la detalii și precizie în lucrul cu cifrele;
    Abilități bune de comunicare și lucru în echipă;
    Capacitatea de a respecta termene limită stricte.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra într-un mediu profesional și dinamic;
    Posibilitatea de a-ți dezvolta abilitățile și cunoștințele în domeniul contabilității;
    Beneficii competitive și pachet salarial motivant;
    O echipă prietenoasă și sprijinitoare;
    Oportunități de avansare în cadrul companiei.

    Dacă ești o persoană organizată, responsabilă și pasionată de domeniul contabilității, te invităm să aplici pentru poziția de contabil în cadrul echipei noastre. Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem