Angajam Specialist Analiza Date - Copăceni, România - ROMCOLOR 2000 SA

    ROMCOLOR 2000 SA
    ROMCOLOR 2000 SA Copăceni, România

    2 săptămâni în urmă

    Companie multinationala, lider de piata in productia de coloranti si aditivi pentru mase plastice angajeaza Specialist Analiza Date
    Cautam o persoana perseverenta, cu gândire logică, spirit analitic, înclinație spre lucrul cu cifre și capacitate de asimilare rapidă dornica de o schimbare intr-un mediu motivant, cu multe posibilitati de a invata lucruri noi si a avansa.
    Cerinte:

    Studii superioare in economie, matematica, politehnica sau cibernetica
    Cunostiinte avansate de Microsoft Excel (in scop de raportare )
    Cunostinte avansate de Microsoft Office 365
    Experineta in SAP constituie un avantaj
    Limba engleza nivel avansat
    Abilitatea de a lucra in echipa
    Constituie un avantaj cunostiinte primare despre

    Sistemul de operare Microsoft Windows;
    Retele de calculatoare (Ethernet, LAN, WAN, TCP/IP);
    Configurare Windows Server (Domain Controller, DNS server, File server, Print server, administrare);

    Responsabilitati :

    Furniza rapoarte catre management.
    Implicare in diverse proiecte pentru dezvoltarea companiei
    Colectarea, analiza și exploatarea datele disponibile și relevante pentru a imbunatati direcția activitatilor și a identifica parghiile care crează valoare pentru companie;
    Asigurarea protecția și integritatea informațiilor in companie;
    Support software si hardware -asigurare asistenta tehnica privind folosirea echipamentelor si sistemelor IT;
    Salvari si restaurari de date

    Se ofera :

    Program de instruire specific
    Oportunitati de crestere in cariera , intr-o companie muntinationala in continua ascensiune
    Mediu de lucru profesionist , atmosferă placută într-o echipă dinamică și ambiţioasa
    Transport la și de la fabrica
    Pachet salarial motivant
    Telefon de serviciu, abonament medical la o clinica privata, bonuri de masa