After-Sales Engineer - Ciorogârla, România - S.C. BMC TRUCK&BUS S.A.

    S.C. BMC TRUCK&BUS S.A.
    S.C. BMC TRUCK&BUS S.A. Ciorogârla, România

    4 zile în urmă

    BMC Truck & Bus . dorește sa stabilească cu mândrie standardul industriei pentru satisfacția clienților. În prezent, căutăm ingineri post-vânzare tineri și talentați care să se alăture echipei noastre. Candidatul ideal trebuie să aibă pregătire în domeniul ingineriei electrice/mecanice/auto-electrice sau a transporturilor și să fie responsabil și conștient de afaceri. În același timp, el/ea trebuie să poată comunica bine cu clientul și să gestioneze personalul tehnic aflat sub responsabilitatea acestuia. Inginerul post-vânzare trebuie să fie capabil să urmărească problemele flotei de vehicule electrice care se află în responsabilitatea sa, să ofere soluții clientului și să gestioneze întregul proces împreună cu personalul tehnic.
    Responsabilitati:1-Gestiunea flotei de autobuze electrice;2-Relații cu clienții;3-Rezolvarea problemelor tehnice;4-Utilizarea software-ului și a interfețelor de diagnosticare;5-Intocmirea unui raport tehnic;6- Urmărirea pieselor de schimb;7- Corespondența oficială;8- Vizita la clienti.
    Aptitudini:1-diplomă de licență în inginerie sau domenii conexe;2- Inginer electric/mecanic/auto-electric/de transport cu experiență/neexperimentat;3- Cu experienta/neexperienta in managementul flotei de vehicule electrice;4-Capabil de a utiliza programele de birou MC, în mod eficient;5-Capabil să suporte specificațiile tehnice ale licitației;6-Capabil de a face calcule de inginerie;7-Capabil de a vorbi/scrie fluent engleza.

  • LPP Logistics Romania

    warehouse operations manager

    1 săptămână în urmă

    LPP Logistics Romania Ciorogârla, România Full time

    For our Fulfillment Center Warehouse in Bolintin-Deal, Giurgiu CountyWE ARE LOOKING FOR A WAREHOUSE OPERATIONS MANAGER WITH SKILLS OF: · • Management of fulfillment center warehouse operations · • Operational management of the assigned projects; reporting results and maintaining ...