Inginer Service/Mentenanta - București, România - Regia Autonoma RASIROM

    Regia Autonoma RASIROM
    Regia Autonoma RASIROM București, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Profil candidat:

    Studii superioare finalizate in domeniul informatica/automatica/electric/electronic/electrotehnic;
    Disponibilitate la deplasari;
    Certificare inginer sisteme de securitate;
    Experienta relevanta in instalare/service/punere in functiune sisteme securitate;
    Experienta in lucrul cu echipamente Honeywell, Schrack, Siemens, etc. ;
    Cunostiinte de baza retelistica;
    Cunostiinte operare PC, Microsoft Office, Windows;
    Cunostinte aplicatii/ software sisteme securitate;
    Abilitati de comunicare (concisa, persuasiva, constructiva ), lucru în echipa si capacitate de gestionare a conflictelor;
    Atentie la detalii;
    Adaptabilitate si flexibilitate;
    Integritate și responsabilitate;
    Limba Engleza - nivel mediu;
    Permis de conducere cat B;

    Descrierea jobului:

    Realizeaza solutii tehnice de modificare/extindere a proiectelor, in functie de cerintele beneficiarului;
    Efectueaza diverse modificari hardware/software cerute de beneficiar;
    Intocmeste rapoartele de interventie aferente lucrarilor executate;
    Transmite informatii relevante inginerului proiectant pentru actualizarea documentatiei conform modificarilor efectuate;
    Reprezinta compania la receptia lucrarilor;
    Realizeaza montarea/ demontarea echipamentelor in baza unei scheme utilizate la intretinerea echipamentului;
    Realizează activități de intervenție la sistemele aflate în garanție sau post garanție conform timpilor de remediere;
    Realizează activități de mentenanta preventiva, corectiva si evolutiva a sistemelor aflate în garanție sau post garanție conform graficului stabilit ;
    Realizează ofertele tehnice pentru remedierea defectiunilor constatate;
    Realizează activități de instalare a materialelor și echipamentelor necesare funcționarii sistemelor în parametrii optimi, puse la dispozitie de către beneficiar;
    Comunica prin coordonatorul service sau direct cu colegii din celelalte departamente operationale in vederea imbunatatirii serviciilor oferite clientilor;
    Participa la procesul de integrare organizationala a noilor angajati.

    Cine suntem noiSuntem integratori de soluții de securitate fizică și informatică;Funcționăm sub coordonarea Serviciului Român de Informații;Suntem o echipă de peste 350 de profesioniști;Obiectivul nostruSecurizarea cibernetică și fizică a infrastructurilor critice naționale , precum și asigurarea obiectivelor naționale de interes strategic;
    Te asteptam sa faci parte dintr-o echipa ambitioasa, in care se pune accent pe comunicarea deschisa si eficienta, pe acordarea de suport permanent, pe corectitudine si pe dezvoltarea de competente prin accesul la programele de instruire la standarde ridicate, pentru ca noi,