Timişoara

    Microbiolog - Timișoara, România - J.S. HAMILTON ROMANIA SRL

    J.S. HAMILTON ROMANIA SRL
    J.S. HAMILTON ROMANIA SRL Timișoara, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal:

    Student/Absolvent facultate: Biologie, Biochimie, Biotehnologie, Tehnologia produselor alimentare, Medicina veterinară, etc.
    Cunoaște limba engleză la nivel de comunicare (scris și vorbit) - reprezintă un avantaj.
    Are cunoștințe Microsoft Office și Excel.
    Punctual, are spirit de observație, este harnic.
    Respecta principiile de etică, pastrează confidențialitatea.
    Este obiectiv, competent.

    Descrierea jobului:

    Cunoaște și aplică legislația în domeniul siguranței alimentelor și apei potabile.
    Efectuează încercări/ analize conform pocedurilor de lucru în vigoare, calculează/ raportează rezultate.
    Monitorizează condițiile de mediu conform procedurilor în vigoare.
    Pregătește sticlaria și instrumentarul de laborator conform procedurilor în vigoare.
    Efectuează sterilizarea uscată și umedă conform procedurilor în vigoare.
    Efectuează înregistrări în registre/ fișe de lucru conform activităților efectuate.
    Prepară, sterilizează și verifică mediile de cultura.
    Elaborează referate de necesitate pentru consumabile de laborator.
    Se preocupă de buna funcționare a aparaturii.

  • B. Braun Pharmaceuticals SA

    Analist laborator biologic

    4 zile în urmă

    B. Braun Pharmaceuticals SA Sânandrei, România Full time

    Îți dorești un loc de muncă stabil într-o companie cu standarde înalte de curățenie și calitate? · Vrei să contribui prin expertiza ta la unul dintre cele mai importante proiecte de investiții ale Grupului B. Braun? · B. Braun Pharmaceuticals caută un coleg / o colegă care să fac ...