Specialist Achizitii

    Specialist achizitii - Domnești, România - INATECH PACKAGING S.R.L.

    INATECH PACKAGING S.R.L.
    INATECH PACKAGING S.R.L. Domnești, România

    1 săptămână în urmă

    INATECH Packaging, una dintre cele mai mari companii de distributie si productie pe segmentul ambalaje pentru protectie, isi mareste echipa:
    Candidatul ideal:

    Studii superioare de preferat in domeniul economic;
    Experienta in domeniul achizitiilor, cunoasterea conditiilor INCOTERMS;
    Bune abilitati de comunicare in limba engleza;
    Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel);
    Flexibilitate, fire organizata si atitudine proactiva;
    Capacitate de asimilare rapida a cunostintelor si de prioritizare a activitatilor;
    Experienta in posturi ce presupun relationarea cu furnizori reprezinta un avantaj cat si operarea intr-un sistem ERP;
    Permis de conducere categoria B;
    Disponibilitate la deplasari atat interne cat si externe.

    Principalele responsabilitati:

    Stabileste si dezvolta relatia cu furnizorii;
    Realizeaza achizitiile de marfa pe grupele de produse alocate: elaboreaza si lanseaza comenzile de marfa catre furnizori, confirma comenzile, solutioneaza neconformitatile, receptioneaza produsele;
    Cere oferte de pret, analizeaza si propune solutii de achizitii;
    Realizezi rapoarte si analize comerciale;
    Studiezi piata si intelegi nevoile specifice ale consumatorilor respectiv analiza competitiei;
    Analizezi si anticipezi trendurile precum si directiile de dezvoltare a pietei;
    Centralizezi modificarile preturilor de achizitie si a tuturor ofertelor promotionale;
    Monitorizeaza si gestioneaza nivelul stocului de produse pentru mentinerea lui in limitele agreate, stabileste alerte de stoc in sistemul ERP;
    Asigurarea unei comunicari eficiente intre Departamentul Achizitii si celelalte departamente;

    Beneficii:

    Salariu competitiv;
    Tichete de masa;
    Asigurare medicala privata;
    Vouchere cadou cu ocazia sarbatorilor;
    Un mediu de lucru in care incurajam colaborarea, schimbul de opinii si de experienta;
    Comunicare deschisa, transparenta, cerem si oferim feedback;
    Apartenenta la o echipa deschisa, energica, in care parerea ta conteaza si opiniile sunt ascultate;
    Activitatea se desfasoara intr-o cladire moderna de birouri, situata in apropierea pasajului Domnesti (Intersectie Prelungirea Ghencea cu Sos. De Centura a Capitalei).

  • HORNBACH Domnești, România Full time

    HORNBACH se află în topul magazinelor de materiale de construcţii şi grădinărit cu o cifră de afaceri de peste 6 miliarde euro/an, cu o reţea de peste 165 de magazine şi peste 26000 de angajaţi. Momentan este prezent în 9 ţări europene. HORNBACH este o afacere de familie, indepen ...

  • HORNBACH

    Specialist în achiziții

    1 zi în urmă

    HORNBACH Domnești, România Full time