Reprezentant Vanzare - București, România - QLT

    QLT
    QLT București, România

    2 săptămâni în urmă

    Reprezentant Vanzare & Promovare Suplimente Premium Brand (Bucuresti / Timisoara)

    Cautam doi colegi specialisti, pentru urmatoarele zone:
    1. sector 2 , 3 , 5 si Pitesti- cu locatie in Bucuresti
    2. Timisoara, Arad si Oradea- cu locatie in Timisoara

    Compania este lider mondial in domeniul suplimentelor nutritive si promotor al conceptelor avansate de sanatate prin inovatie si wellness. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, drogherii, plafare dar si la medicii de specialitate, prin divizii separate.

    Important: Acceptam si specialisti cu studii medicale care au mai putina experienta in vanzare si promovare teren. Important este sa ai permis auto, sa fi disponibil la deplasari pe zona alocata si sa fi super motivat/a de aceasta oportunitate profesionala. Daca te regasesti in cele mentionate, te invitam sa ne trimiti cv-ul spre analiza si scrisoarea de motivatie (dupa caz). Mult succes sa avem
    Cerinte:

    Experienta in promovare si vanzare farmaceutica a suplimentelor, parafarmaceutice sau OTC-uri;
    Experienta in vanare pe domenii similare/conexe reprezinta avantaj: veterinar, optica, FMCG;
    Disponibilitate la deplasari in cadrul zonei alocate;
    Vizite conform planului in farmacii, plafare, drogherii;
    Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul: nutritiei, farmaciei, biotehnologiilor;
    Excelente abilitati de prezentare, comunicare si negociere;
    Limba engleza nivel mediu;
    Permis auto categoria B.

    Responsabilitati:

    Indeplinirea obiectivelor lunare de promovare si vanzare a suplimente nutritive conform targetelor setate;
    Promovarea etica a produselor din portofoliu in: farmacii, drogherii si plafare;
    Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive farmaciile din zona alocata;
    Vizite la clienti pe zona alocata;
    Incheierea de relatii cu farmaciile partenere;
    Documentatie privind fise de produse ce vor intra in promovare medicala si in farmacii;
    Respectarea programului de lucru si al planului de vizite;
    Intocmirea rapoartelor de activitate.

    Oferta:

    Pachet salarial (fix negociabil + tichete + bonus lunar);
    Contract de munca stabil;
    Traininguri si posibilitatea de dezvoltare in cadrul echipei;
    Logistica necesara oferita de companie: autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil.