Asistent Agentie - Piatra Neamț, România - GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA

    GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA
    GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA Piatra Neamț, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 săptămâni în urmă

    Căutăm un nou coleg/ o noua colega pentru postul de Asistent agentie care să corespundă următoarelor cerințe:
    - Studii medii/superioare (facultate şi/ sau master), de preferat în domeniul Finanțe Bănci, Asigurări;
    - Bune abilitati de operare PC, Microsoft Office;
    - Capacitate de prioritizare a task-urilor;
    - Experiență în domeniul asigurărilor constituie avantaj;
    - Persoană responsabilă, serioasă, deschisă;
    - Gândire analitică, spirit organizatoric;
    - Excelente abilitați de comunicare atât la nivel scris cât şi la nivel verbal;
    - Deţinerea certificatului ISF pentru pregătirea profesională în domeniul asigurărilor constituie un avantaj.
    Principalele atribuții vor fi:
    - Colectarea, primirea, înregistrarea, distribuția corespondenței interne/ externe;
    - Sprijin administrativ forței directe de vânzări, fiind un intermediar între aceștia şi sediul central;
    - Colectează şi verifică producția;
    - Suport pentru activitatile zilnice ale echipei/ managerului;
    - Verifică dosarele de platformă/înscriere examen/autorizare ale agenților;
    - Suport în ofertarea si emiterea contractelor.