Jr. Warehouse Pharmacist - Sânandrei, România - B. Braun Medical SRL

    B. Braun Medical SRL
    B. Braun Medical SRL Sânandrei, România

    1 zi în urmă

    Descriere
    Responsabilitati principale:

    Se asigura ca medicamentele receptionate au Autorizatie de Punere pe Piata in conformitate cu legea in vigoare;
    Urmareste implementarea, imbunatatirea si mentinerea sistemului calitatii cu privire la legislatia in vigoare pentru detinerea si distributia medicamentelor;
    Se asigura ca toti operatorii din lantul de distributie sunt identificati; verifica daca se pastreaza inregistrari conform GDP;
    Participa la tratarea reclamatiilor, alertelor rapide si aproba retururile;
    Urmareste intrarile si iesirile de marfa si se asigura de conformitatea acestora;
    Efectueaza receptia calitativa a marfii si receptia produselor in sistemul informatic;
    Verifica zilnic temperatura si umiditatea si arhiveaza termodiagramele atat de pe transporturi cat si din depozit;
    Tine evidenta certificatelor de analiza;
    Asigura documentele necesare exportului de medicamente.

    Profilul candidatului:

    Studii superioare finalizate, Facultatea de Medicina si Farmacie;
    Contract perioada determinata de 2 ani;
    Experienta 1 an intr-o pozitie similara (constituie avantaj);
    Limba engleza – constituie avantaj;
    Cunostinte de operare calculator: MS Office, Outlook, Excel, EPR;
    Apartenenta la Colegiul Farmacistilor;
    Demonstreaza o atitudine pozitiva si gandeste in termeni de solutii;
    Se adapteaza proactiv la schimbare;
    Interactioneaza constructiv;
    Isi asuma responsabilitatea si demonstreaza un nivel ridicat de angajament.