Coordonator mentenanta - Jimbolia, România - SC Adient Automotive Romania SRL

    SC Adient Automotive Romania SRL
    SC Adient Automotive Romania SRL Jimbolia, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Despre companie:
    La Adient, reputatia noastra de lider global in scaune pentru automobile incepe cu produsele noastre - de la sisteme complete de scaune la componente individuale. Prin expertiza noastra profunda, produsele noastre ies intotdeauna in evidenta si se deosebesc prin maiestrie, confort, stil si siguranta.
    Coordonatorul de mentenanta conduce activitatile de intretinere ale echipamentelor din productie pentru a asigura OEE-ul acestora. Analizeaza echipamentele de producție pentru a preveni costurile asociate cu timpul de nefunctionare al echipamentelor și pentru a identifica oportunitatile de imbunatatire.

    Responsabilitati:

    Organizeaza si este responsabil de activitatea de mentenanta corectiva, preventiva, predictiva a echipamentelor, cu scopul de a mentine si a imbunatati fiabilitatea echipamentelor
    Analizeaza perioadic MTTR-ul si MTBF-ul, asigura si raspunde de activitatea tehnicenilor, raporteaza evolutia tehnica a echipamentelor si informeaza situatiile aparute prin escaladare, cand este cazul
    Organizeaza si este responsabil de activitatea de mentenanta preventiva a echipamentelor cu scopul de a reduce potentiale pierderi
    Intocmeste Planul anual de intretinere ale echipamentelor, optimizeaza activitatea tehnicienilor, asigura si urmareste respectarea procedurii de escaladare in cazul problemelor tehnice la mentenanta preventiva
    Elaboreaza actiuni de remediere pe termen scurt si lung al defectiunilor pe echipamente, astfel incat sa asigure functionarea corecta a ehipamentelor si proceselor, cu echipa interna si echipe externe
    Raspunde de activitatea de mentenanta corectiva executata de catre echipa interna
    Raspunde de activitatea de TPM (Total Productive Maintenance), optimizarea mentenantei preventive, dezvoltarea mentenantei predictive pe echipamente
    Asigura si raspunde de mentinerea la zi si de acuratetea documentelor specifice: instructiuni de mentenanta TPM; OIL-ul electronic privind activitatea de TPM, mentenanta corectiva
    Colaboreaza cu clientii interni si externi, colegii din departamente in vederea atingerii obiectivelor (comunica cu furnizorii de echipamente, se asigura de instruirea personalului tehnic la introducerea echipamentelor noi in fabrica, reprezinta departamentul si compania in cadrul auditurilor BOS/Client/IATF, etc.)

    Cerințe:

    Studii superioare tehnice (Electromecanic si automatizari), reprezinta un avantaj
    Experienta pe o pozitie de coordonare personal ethnic, minim 3 ani
    Experienta tehnica intr-o companie de productie/ automotive
    Cunoștințe de limba engleză, reprezinta un avantaj
    Experienta de lucru cu pachetul Microsoft Office
    Abilitati de organizare, coordonare si motivare echipe tehnice
    Abilitati de analiza, planificare a activitatilor
    Capacitatea de a lua decizii si de prioritizare a sarcinilor
    Personalitate analitica, initiativa si orientare catre rezultat, dar si catre echipa

    Ce iti oferim:

    Pachet salarial atractiv
    Al 13-lea salariu
    Bonus de retentie
    Bonus de performanta
    Tichete de masa (35 lei/ zi lucrata)
    Tichete cadou de Paste si Craciun
    Posibilitate lucru de acasa
    Asigurare medicala privata
    Card activitati sportive
    Bookster
    Zile suplimentare de concediu de odihna in functie de vechimea in companie
    Oportunitati de dezvoltare profesionala
    Transport asigurat din proximitatea locuintei