Routing Administrator baze de date - CodleaBrasov, România - D-Career

    D-Career
    D-Career CodleaBrasov, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Pentru departamentul de Routing & Material Master Data Management, cautăm un Administrator baze de date(BA4) a carui responsabilitate principala consta in crearea listelor cu privire la necesarul de resurse pentru realizarea pieselor în lucru alocate, în colaborare cu departamentele implicate in dezvoltarea proiectului.

    Responsabilități:

    • Participă la colectarea informațiilor necesare pentru procesarea planurilor de structură a pieselor conform evoluției proiectului;
    • Întocmește și menține baza de date, în consultare cu departamentele implicate;
    • Responsabil pentru dezvoltarea și întreținerea listelor cu necesarul de resurse pentru piese în faza de prototip, pre-serie și de serie în sistemele de date pentru a asigura procesele de producție în conformitate cu standardele agreate;
    • Întreține listele pentru componentele pieselor atât în faza de pre-serie, cât și în serie, în sistemele predefinite și stochează informațiile relevante în folderele dedicate;
    • Transferă informațiile specifice cu privire la componentele pieselor alocate și face corespondența între sistemele folosite;
    • Participă la ședintele cu privire la coordonarea modificărilor privind eventualele schimbări și punerea în aplicare a ECR-urilor aprobate (Engineering Change Request), în listele de părți de piese afectate / structurile PLM.

    Cerințe:

    • Studii superioare tehnice / Studii superioare economice;
    • Cunoștințe bune de limba engleză; Cunoștințele de limba germană reprezintă un avantaj;
    • Cunoștințe MS Office;
    • Cunoștințe de baza ale sistemelor de producție (procese de producție).

    Beneficii:

    • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
    • Training inițial, programe de dezvoltare;
    • Mediu de lucru competitiv;
    • Prime anuale.

    Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Routing Administrator baze de date.

    Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.