Operator vanzari prin telefon - Sibiu, România - SC FARMEXIM SA

    SC FARMEXIM SA
    SC FARMEXIM SA Sibiu, România

    2 săptămâni în urmă

    Rol: Implementarea strategiei de vânzări prin promovarea ofertelor de produse către clienți și potențiali clienți în aria repartizată, respectând standardele și politicile companiei.

    Principalele responsabilități:

    •Realizarea activității de vânzare prin telefon, promovarea produselor și a imaginii companiei;

    •Menține și atrage noi clienți în confirmitate cu cerințele și standardele companiei;

    •Promovează campaniile și ofertele speciale comunicate lunar de superiorul iererhic către întregul portofoliu de clienți;

    •Programează la plată facturile scadente și intocmește rapoartele necesare în procesul de vânzare;
    •Întocmește rapoartele necesare în procesul de vânzare și încasare, ori de câte ori sunt solicitate de către superiorul ierarhic.

    Cerințe:

    •Studii medii (cele superioare constituie un avantaj);

    •Minim 6 luni experienta profesionala intr-o pozitie similara constituie avantaj

    •Cunostinte medii de operare pe calculator (MS Office) ;

    •Excelente abilități de comunicare și interrelaționare personală, diplomat, organizat, flexibil;

    •Capacitate de a lucra în echipă și în condiții de stres;

    •Bun negociator, orientat către client și rezultat, spirit analitic și cu inițiativă.