Asistent Medical

    Asistent medical - Sângeorgiu de Mureș, România - Avitum SRL

    Avitum SRL
    Avitum SRL Sângeorgiu de Mureș, România

    2 săptămâni în urmă

    Centrul de dializă Sângeorgiu de Mureș, funcționând cu sprijinul prestigioasei mărci germane B. Braun, caută profesioniști în domeniul sănătății pentru a își lărgi echipa, în funcția de Asistent Medical.

    Responsabilități generale:

    Supravegherea derulării în bune condiții a tratamentului de dializă, de la etapa de pregătire a salonului și aparaturii până la procedura de deconectare a pacientului;
    Conectarea/decontarea pacientului la/de la aparatul de dializă;
    Măsurarea, verificarea și menținerea sub control a parametrilor specifici: TA, puls, temperatură etc.;
    Aplicarea de proceduri specifice, la cerințele și cu ajutorul medicilor si colegilor: EKG, terapia cu oxigen etc.
    Respectarea și aplicarea procedurilor de igienă în timpul tuturor activităților desfășurate în centru;
    Administrarea medicației prescrise de medici, cu asigurarea înregistrării corespunzătoare;
    Completarea formularelor specifice: protocol de dializă, introducerea medicației, necesar materiale, consumabile și medicamente, alte date statistice etc.;
    Participarea activă la procesul de instruire continuă a pacienților privind Codul de conduită și regimul igieno-dietetic;
    Acordă atenție și contribuie la dezvoltarea relației cu pacienții și aparținătorii acestora, având ca scop general susținerea morală și echilibrarea psihică a acestora.

    Cerințe:

    Școala postliceală sanitară / Colegiul universitar de medicină generală / Facultatea de asistentă medicală cu Aviz de Liberă Practică valabil;
    Persoana deschisă, activă și comunicativă;
    Bun organizator;
    Atitudine empatică;
    Utilizator al programelor de calculator (Excel, Word).

    Ce oferim:

    Salariu competitiv și beneficii adaptate pieței;
    Contract de muncă pe perioadă determinată - înlocuire;
    Echipă unită, profesionistă;
    Unelte de lucru sigure și moderne.