Verificator documente expeditii - Cristian, România - NBHX-Rolem

    NBHX-Rolem
    NBHX-Rolem Cristian, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Descriere
    Obiectivele postului:

    Asigură pregătirea calitativă & on-time a livrărilor produselor conform conform cerințelor specifice clientului și a standardelor sistemului de management al calității/standarde interne pentru clienții noștri.

    Responsabilități principale:

    Preluarea, ambalarea şi depozitarea conform instrucţiunilor de ambalare şi de lucru a mărfurilor pentru export;
    Pregătirea mărfurilor pentru expediţie, utilizând, după caz, stivuitorul/alte instrumente;
    Etichetarea mărfurilor conform prescripţiilor VDA;
    Pregătirea şi încărcarea mărfurilor în camion astfel încât acestea să nu sufere deteriorări pe timpul transportului;
    Participarea activă la inventar;
    Informarea şefului direct şi coordonatorului de schimb asupra activităţii precum şi a oricăror abateri de la regulile existente;
    Respectă toate cerințele de mediu, protecția mediului și gestionarea deșeurilor;
    Lucrează în strânsă colaborare cu echipa de manipulanți mărfuri/stivuitoriști.

    Cerințele postului:

    Studii medii tehnice - minim/ studii superioare tehnice se consideră avantaj;
    Experienţă minim 1 an în logistică/administrare depozit, industria automotive;
    Certificat ISCIR stivuitorist;
    Gestionarea stocurilor;
    Condiții de livrare, transport, documente export;
    Cunoștințe procese și fluxuri logistice;
    Lean management (Kanban, FIFO, JIT) nivel de bază;
    Cunoştinţe standarde calitate (IATF/ISO TS și instrumentele calității – basic problem solving skills (5S, FMEA, Ishikawa, 5 Why);
    Cunoştinţe în utilizarea MS Office, SAP;
    Cunoştinţe engleză nivel mediu/limba germană este considerat avantaj;
    Capacitate de analiză şi rezolvare de probleme;
    Comunicare şi lucru în echipă.

    Specificații condiții de lucru:

    Disponibilitate la lucru în 3 schimburi.

    Pachet de compensații și beneficii:

    Tichete de masă/tichete cadou;
    Prime și bonusuri periodice;
    Abonament medical tip business;
    25 zile de concediu/an;
    Transport asigurat.