Analist contabil - Arad, România - PANDUIT EUROPEAN SOLUTIONS SRL

    PANDUIT EUROPEAN SOLUTIONS SRL
    PANDUIT EUROPEAN SOLUTIONS SRL Arad, România

    3 săptămâni în urmă

    Responsabilitatea principala a analistului contabil este de a pregati diverse reconcilieri contabile, de a introduce si de a verifica acuratetea inregistrarilor aferente. Acesta trebuie sa dezvolte o intelegere a politicilor contabile, a sistemelor informatice si a procedurilor companiei, participand la cursuri interne si dobandind experienta la locul de munca.

    Descrierea jobului:
    Intocmeste reconcilieri lunare a conturilor pe care le gestioneaza respectand procedurile interne aferente;
    Operarea platilor in sistemul electronic bancar si inregistrarea acestora;
    Pastreaza relatia cu furnizori si verifica/confirma soldurile atunci cand este necesar;
    Gestionarea inregistrarilor aferente registrului de casa;
    Gestioneaza deconturile si ordinele de deplasare;
    Verifica si inregistreaza taxele vamale aferente importurilor lunare;
    Pastrarea si arhivarea documentelor in conformitate cu prevederile legale si interne;
    Revizuieste si actualizeaza procedurile de lucru (daca este cazul);
    Participa la proiecte de imbunatatire continua.

    Cerinte:
    Studii superioare;
    Experienta profesionala de intr-un rol asemanator de 2 ani;
    Cunstinte avansate limba engleza;
    Cunostinte MS Office, in special Excel;
    Cunoasterea programului Oracle sau SeniorERP-constituie un avantaj;
    Persoana analitica, organizata, responsabila si cu spirit de echipa;
    Bune abilitatii de comunicare.

    Beneficii:
    Contract pe perioada determinata de 2 ani;
    Bonus lunar si anual conform procesului de evaluare a performantei;
    Tichete de masa;
    Transport gratuit in Arad;
    Beneficii medicale pentru sot si copii;
    Bonus de Paste si Craciun;
    Program de lucru full-time.