Responsabil relatii cu furnizorii si clientii - Valea Lupului, România - FENIX SAFETY

    FENIX SAFETY
    FENIX SAFETY Valea Lupului, România

    5 zile în urmă

    Fenix Safety este lider in producerea de sisteme complete pentru scaunele auto copii din 2006 și face parte dintr-un grup care beneficiază de o experiență de 30 de ani în industria auto. Fabrica noastră de producție are sediul în România și din 2015 am deschis un centru de distribuție în Ningbo China pentru a aproviziona mai bine piața din Orientul Îndepărtat. Aflandu-ne in continua dezvoltare, dorim sa ne marim echipa.

    CANDIDATUL IDEAL:

    Absolvent studii superioare;
    Abilitati de lucru in echipa, dar si individual;
    Experienta intr-o pozitie similara;
    Buna cunostinte de limba engleza, atat vorbit, cat si scris; cunoasterea altor limbi straine poate constitui un avantaj;
    Cunostinte de operare intr-un sistem ERP (de preferat NEXUS);
    Atentie la detalii - introducerea corecta in sistemul ERP (de preferat NEXUS) a datelor despre livrari si receptii;
    Abilitati de operare PC - nivel mediu: pachetul Microsoft Office (e-mail, Word, Excel).

    DESCRIEREA JOBULUI:

    Plasarea comenzilor in sistemul informatic al companiei;
    Verificarea stocurilor/comenzilor si raportarea acestora lunara/la cerere;
    Mentinerea legaturii cu companiile de transport oferindu-le acestora documentele necesare pentru prelucrarea operatiunilor de import si export;
    Introducerea corecta in ERP a datelor despre marfurile receptionate/livrate;
    Reprezinta interfata intre companie si furnizori/clienti, participand in mod activ la solutionarea incidentelor ce pot aparea;
    Mentinerea legaturii cu Departamentul de Vanzari;

    Buna colaborare si comunicare cu celalalte departamente interne ale companie;
    Alte responsabilitati date de conducerea companiei ce pot avea legatura cu activitatea departamentului.

    Asteptam CV-urile la adresa de email: commercial fenixsafety com, hr fenixsafety com.