Electrician
Lugoj

    Electrician - Lugoj, România - SC-Spitzen S.R.L.

    SC-Spitzen S.R.L.
    SC-Spitzen S.R.L. Lugoj, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Responsabilitati cheie:

    • Efectueaza interventii de urgenta la echipamentele si instalatiile electrice de medie si joasa tensiune

    • Asigura efectuarea inspectiilor periodice (lunare) asupra echipamentelor si instalatiilor electrice,

    • Întreține și repară instalațiile electrice aferente clădirilor și platformelor exterioare;

    • Executa manevre si operatiuni de puneri / scoateri sub / de sub tensiune pentru echipamentele electroenergetice in conditii de siguranta;

    • Este persoană de contact în relația cu autoritățile de specialitate

    • Întreține documentația tehnică aferentă instalațiilor electrice

    • Respectă procedurile și instrucțiunile interne legate de utilizarea echipamentului şi a aparaturii din dotare conform parametrilor de funcționare.

    Cerintele rolului:

    • Pregatire de baza: studii medii ,

    • Pregatire specifica: certificat de calificare – electrician intretinere si reparatii,

    • Atestare ANRE este obligatorie,
    . Abilitati de mecanica fina constitue avantaj,

    • Minim 2 ani experiență în domeniu

    • Capacitatea de a lucra independent

  • MCS Automatisierung und Prozesstechnik S.R.L. Reșița, România

    Buna ziua, suntem o firma din Resita/Caras-Severin de automatizari -mentenanta/modernizari/sisteme noi - parte electrica, care ne desfasuram activitatea atat pe teritoriul Romaniei cat si pe teritoriul Germaniei.Cautam o persoana calificata, serioasa, pentru intretinere si repara ...