Stivuitorist
Râmnicu Vâlcea

    Stivuitorist - Râmnicu Vâlcea, România - TOPANEL PRODUCTION PANELS SA

    TOPANEL PRODUCTION PANELS SA
    TOPANEL PRODUCTION PANELS SA Râmnicu Vâlcea, România

    2 săptămâni în urmă

    Compania TOPANEL angajeaza STIVUITORIST – Rm Valcea, cu minim 3 ani experiență anterioară în operarea stivuitoarelor, cunostinte tehnice si certificare valabila.
    APTITUDINI:

    • Experiență anterioară în operarea stivuitoarelor, cunostinte tehnice si certificare valabila;
    • Înțelegerea funcționării stivuitoarelor și a sistemelor de siguranță;
    • Capacitatea de a lucra în echipă și de a respecta termenele limită;
    • Bune abilitati de comunicare cu colegii de muncă și cu superiorii pentru a evita accidentele și pentru a menține fluxul de lucru in conditii optime;
    • Rezistenta la efort;
    • Capacitatea de a evalua situațiile și de a lua decizii rapide în timpul operațiunilor de ridicare și manipulare a mărfurilor;
    • Conștientizarea importanței siguranței personale și a celor din jur, precum și a integrității mărfurilor;
    • Disponibilitatea lucrului in schimburi și de a fi flexibil si responsabil în ceea ce privește sarcinile atribuite.
    RESPONSABILITATI:

    • Responsabilitate și capacitatea de a manevra stivuitoarele în mod sigur și eficient in fabrica si curtea acesteia;
    • Atenție la detalii și precizie în executarea sarcinilor precise, cum ar fi ridicarea și depozitarea mărfurilor în mod corect si eficient;
    • Respectarea normelor de siguranță și a procedurilor de lucru pentru a minimiza riscul de accidente, vatamari corporale și daune materiale;
    • Verificarea periodică a stivuitoarelor pentru a se asigura că sunt în condiții bune de funcționare și efectuarea întreținerii de rutină sau a reparațiilor minore atunci când este necesar;
    • Încărcarea și descărcarea mărfurilor din și în camioane, rafturi metalice sau alte locuri de depozitare, folosind stivuitoarele în mod eficient și fără a cauza deteriorări ale mărfurilor sau ale echipamentului;
    • Înregistrarea și raportarea informațiilor relevante, cum ar fi cantitatea și tipul mărfurilor manipulate, pentru a asigura o gestionare eficientă a inventarului;
    • Respectarea programului de lucru și îndeplinirea sarcinilor atribuite într-un timp rezonabil, pentru a asigura buna funcționare a operațiunilor zilnice;
    BENEFICII
    • Pachet salarial atractiv / Sistem de bonusare in functie de indicii de performanta stabiliti;
    • Mediu de lucru dinamic și inovator.

  • Euro APS

    Euro APS Mioveni, România Full time

    Stivuitorist · Suntem în căutarea unui stivuitorist dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă aveți abilități excelente de operare a stivuitorului și sunteți în căutarea unei oportunități de a vă dezvolta cariera într-un mediu dinamic, atunci sunteți perso ...

  • INTERBRANDS ORBICO S.R.L.

    Warehouse Worker

    6 zile în urmă

    INTERBRANDS ORBICO S.R.L. Domnești, România Full time

    Incarcarea si/sau descarcarea marfurilor in/din autovehicule;Manipularea si asezarea produselor in spatiile special destinate, in functie de sortimente si termenul de valabilitate, manual sau folosind electrostivuitorul;Comisionarea marfurilor pentru livrare conform documentelor ...