Inginer calitate - Chitila, România - PROHUMAN APT SRL

    PROHUMAN APT SRL
    PROHUMAN APT SRL Chitila, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Oportunitate de Carieră: Inginer Calitate
    (Mediu de Lucru în Frig)
    Suntem în căutarea unui inginer talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Inginer Calitate. În această poziție, veți juca un rol crucial în asigurarea calității produselor noastre, lucrând într-un mediu de lucru rece și exigent.

    Responsabilități:

    Dezvoltarea, implementarea și menținerea sistemelor și proceselor de management al calității, adaptate la condițiile specifice de mediu rece;
    Realizarea de analize și evaluări pentru identificarea problemelor de calitate și elaborarea de soluții eficiente, chiar și în medii reci;
    Monitorizarea și raportarea performanței calitative a produselor și proceselor noastre, având în vedere influența condițiilor de mediu;
    Colaborarea strânsă cu echipele de producție și de inginerie pentru a identifica și a elimina neconformitățile și pentru a îmbunătăți continuu procesele, chiar și în condiții de temperatură scăzută;
    Gestionarea non-conformităților, investigarea cauzelor și implementarea acțiunilor corective/preventive într-un mediu rece;
    Coordonarea și supervizarea activităților de audit intern și extern pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate și reglementările relevante, adaptate la condițiile de mediu.

    Cerințe:

    Diplomă de licență în Inginerie sau domeniu relevant;
    Experiență anterioară într-o poziție similară în industria de producție sau în domeniul calității, inclusiv în medii de lucru reci;
    Cunoștințe solide despre standardele de calitate și reglementările aplicabile, adaptate la condițiile de mediu rece;
    Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor, cu o atenție deosebită pentru detalii, chiar și în medii reci;
    Excelente abilități de comunicare și colaborare, atât în echipă, cât și cu clienții și furnizorii, adaptate la condițiile de mediu;
    Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe proiecte simultan, inclusiv în condiții de temperatură scăzută.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra într-o companie dinamică și în plină creștere, cu o echipă dedicată și motivată;
    Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare;
    Mediu de lucru stimulant și provocator, cu oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei, chiar și într-un mediu de lucru rece.