Bucharest

    Junior Achizitii - București, România - Life Group

    Life Group
    Life Group București, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Responsabilitati:

    -Asigurarea eficientei, din punctul de vedere al termenelor de livrare si raportului calitate / pret, a procesului de aprovizionare cu toate tipurile de materiale necesare desfasurarii activitatii unui lant de clinici stomatologice;
    -Stransa colaborare cu managerii de clinici in vederea intocmirii planului de achizitii si a asigurarii stocului limita/safety-stock;
    -Sa realizeze prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor;
    -Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;
    -Negocierea contractelor si a actelor aditionale cu furnizorii interni si externi;
    -Lansari si urmariri de comenzi echipamente si piese de schimb catre furnizorii companiei;
    -Intocmirea de oferte si contracte piese de schimb si consumabile pentru cabinete;
    -Urmarirea termenelor de livrare pentru produsele comandate;
    -Gestionarea si monitorizarea comenzilor pana la inchiderea acestora (inclusiv rezolvarea potentialelor probleme legate de decalarea termenelor de livrare, retururi sau alte reclamatii care pot aparea);
    -Asigurarea legaturii intre departamentele companiei si furnizorii sai;
    -Organizarea transporturilor pentru produsele comandate;
    -Mentinerea unei permanente legaturi cu departamentul contabilitate;
    -Analizezi periodic termenele de valabilitate a produselor;
    -Intocmirea de situatii centralizate de achizitii, analiza şi propunerea unor solutii de optimizare a acestora.
    -Reevaluarea continua furnizorilor de materiale si servicii in limita sumei aprobate prin procedura.

    Cerintele rolului:

    • Studii superioare;

    • Experiență în domeniul achizițiilor

    • Abilități de negociere, analiză, sinteză, previziuni și planificare

    • Cunoaşterea limbii engleze - nivel avansat

    • Permis de conducere,

    • Abilități de rezolvare a situațiilor neprevăzute, rapiditate, promptitudine.

    Beneficii:
    Salariul fix net
    Tichete masa : 40 lei/ zi;
    Decont transport : 80 lei;
    Reduceri servicii stomatologice

  • SYNEVO

    specialist achizitii junior

    3 zile în urmă

    SYNEVO Chiajna, România Full time

    Suntem in cautarea a 2 profesionisti entuziasti si dedicati pentru ocuparea pozitiilor de Specialist Achizitii Junior. · Daca esti o persoana comunicativa, orientata catre detalii si cu bune abilitati de negociere si interes catre domeniul achizitiilor, te asteptam la un interviu ...

  • SYNEVO