Timişoara

    Magazioner / Shipping & Warehouse - Timișoara, România - Habasit Belting SRL

    Habasit Belting SRL
    Habasit Belting SRL Timișoara, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal
    - Absolvent Liceu / Scoala Profesionala / (Facultate);
    - Permis cat B si/ sau motostivuitor (constitiue avantaj);
    - Spirit orientat in obtinerea si mentinerea calitatii;
    - Experienta in domeniu (constituie avantaj experienta intr-o companie internationala de productie);
    Descrierea jobului - Sarcini si responsabilitati:
    Receptia si Expeditia materialelor / produselor dinspre furnizori/ catre clienti;
    Emiterea notelor de livrare;
    eliberarea materialelor pentru producţie în conformitate cu comenzile de producţie; primirea materialelor rămase după tăiere din producţie la depozit; verificarea amănunţită a mărfurilor primite în depozit din punct de vedere calitativ şi cantitativ; alocarea mărfurilor în depozit; control asupra mărfurilor eliberate din depozit, confirmat prin documente de eliberare corect emise; asigurarea faptului că toate tipurile de bunuri și materiale sunt amplasate la locul potrivit; inregistrarea operatiunilor in SAP asigurarea unei calităţi cât mai înalte a muncii prestate îmbunătățire continuă – introducerea de îmbunătățiri în sistemul de stocare cooperarea cu Departamentul Producție, Achiziții, Logistică și Calitate respectarea principiilor şi standardelor sistemelor de sănătate, securitate şi calitate în muncă menţinerea ordinii la locul de muncă îndeplinirea ordinelor superiorului direct
    Mentiuni aditionale:
    - Produsele neconforme vor fi depozitate in locurile desemnate, aceasta operatiune fiind inregistrata in sistem SAP;
    - Întreținerea zilnică a locului de muncă și a mașinilor utilizate;
    - Verificarea consumabilelor masinilor;
    Pachet salarial/ Beneficii:
    - Pachet salarial competitiv, in concordanta cu experienta acumulata;
    - Tichete de masa;
    - Asigurare medicala privata;
    - Program de lucru de luni pana vineri, in intervalul orar 7-15:30, cu pauze care cumuleaza 30 min / zi;
    - Ore suplimentare platite;
    - Zona de relaxare in pauze ( Ex : zona amenajata pentru ping pong);
    - Concediu anual: 24 zile ;
    - Bonus anual variabil;
    - "al 13-lea" salariu;
    - Team building anual si alte activitati cu echipa in afara mediului de lucru;
    - Alte benficii la locul de munca (apa plata, minerala si cafea asigurate la locul de munca);
    - Posibilitate de dezvoltare profesionala;
    - Mediu de lucru placut si curat in cadrul unui colectiv motivat si inchegat;
    Descrierea companiei
    Habasit- solutii in domeniul benzilor transportoare si al curelelor de transmisie in Romania si in lume.
    Habasit Belting este membra a grupului de firme Habasit, cu sediul central in Elvetia, companie infiintata in anul 1946.
    Cu o prezenta globala in peste 70 de tari, prin intermediul retelei proprii de centre de fabricatie si distributie, Habasit ofera o gama completa de benzi transportoare si de procesare, curele de antrenare, benzi modulare din plastic sau curele danturate.
    Produsele noastre reprezinta solutia optima pentru industrie (auto, alimentara, lemnului, tipografica, ambalajelor, imbutelierii, fitness, tutunului).
    Acordam o atentie deosebita producerii acestora, astfel încat durata de viata si calitatea lor sa satisfaca cele mai exigente cerinte.

  • PROHUMAN APT SRL

    Logistic Specialist and Supervisor

    PROHUMAN APT SRL Timișoara, România Full time

    As a Logistic Specialist and Supervisor, you will work with a great team and be responsible for the tasks stated below. · What we're looking for: · Highly skilled in coordinating shipping and delivery of materials and supervising warehouse personnel to perform the right task at t ...

  • SC DSV SOLUTIONS SRL

    Site Manager – Logistics

    4 zile în urmă

    SC DSV SOLUTIONS SRL Timișoara, România Full time

    Here, at DSV Solutions, we are looking for a new colleague to join our team in Timisoara in the role of Site Manager – Logistics. · Your Role: · As a Site Manager, you will play a strategic and commercial role in managing a critical logistics zone encompassing three storage locat ...