Locuri de muncă

    Director Ferme - Crevedia, România - Vitall srl

    Vitall srl
    Vitall srl Crevedia, România

    1 săptămână în urmă

    Compania noastră caută Director Ferme pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre . Dacă ești o persoană proactivă, cu experiență în gestionarea fermelor de creștere a puilor și cu abilități excelente de leadership, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.
    Cerinte:

    Studii superioare in domeniul zootehniei sau medicinei veterinare.
    Experiență anterioară în domeniul creșterii puilor sau într-o poziție similar
    Cunostinte la nivel profesionist privind cresterea si nutritia puilor de carne
    Cunoștințe solide despre procesele de creștere a puilor și despre standardele de igienă
    Calificari/specializari necesare
    Cunoasterea de limbi straine: limba engleza, preferabil nivel mediu sau avansat.
    Operare PC: Word, Excel.
    Abilități excelente de comunicare și leadership
    Capacitatea de a lucra sub presiune și de a lua decizii rapide
    Flexibilitate și disponibilitate pentru a lucra în medii variate

    Responsabilitati:

    Planificarea si coordonarea intregului proces de productie de carne in viu in cadrul fermelor de pui de carne ale societatii, cat si supervizarea fermelor de pui de carne apartinand colaboratorilor societatii, in vederea realizarii productiei planificate, in conformitate cu obiectivele, bugetul si standardele de calitate ale firmei.
    Obtinerea cantitatii de carne de pui in viu, planificata prin bugetul anual al companiei;
    Mentinerea starii de sanatate corespunzatoare a efectivelor de pui de carne ale companiei;
    Realizarea KPI-urilor (greutate medie a puilor coroborata cu varsta puilor in momentul abatorizarii, mortalitate, consum specific de furaj/kg carne produsa, spor mediu zilnic).
    Elaboreaza si supune spre aprobare politicile firmei in ceea ce priveste productia.
    Organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de pregatire a fermelor pentru popularea cu pui de o zi;
    Asigura instruirea sefilor de ferma pentru fiecare etapa de productie;
    Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii.
    Raspunde de realizarea costurilor de productie in fermele de pui de carne, prevazute de bugetul companiei.
    Supervizarea și coordonarea activităților zilnice din cadrul fermei de creștere a puilor
    Dezvoltarea și implementarea strategiilor pentru creșterea eficientă a puiilor
    Asigurarea respectării standardelor de igienă și siguranță în conformitate cu reglementările în vigoare
    Managementul echipei de angajați, oferind îndrumare și susținere
    Monitorizarea performanței fermei și raportarea către conducerea companiei

    Oferim:
    Pachet salarial atrativ
    Bonus de performanta
    laptop, telefon, masina
    masa calda la pranz