Specialist Marketing - Mogoșoaia, România - Republica BIO SRL

    Republica BIO SRL
    Republica BIO SRL Mogoșoaia, România

    2 săptămâni în urmă

    Republica BIO caută o persoana dinamica și creativa pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Specialist Marketing & PR. Candidatul ideal va avea o experiență de minim 2 ani în domeniul relațiilor publice, marketing digital și coordonarea activităților media.
    Responsabilități:

    Dezvoltarea și implementarea strategiilor de comunicare corporate și de brand.
    Coordonarea activităților cu presa și media, inclusiv dezvoltarea comunicatelor și informărilor de presă.
    Identificarea de noi oportunități de comunicare și menținerea relațiilor cu principalii stakeholders.
    Coordonarea și implementarea strategiei Social Media în colaborare cu consultanții externi.
    Definirea și coordonarea campaniilor PPC cu consultanții externi.
    Inițierea campaniilor lunare, dezvoltarea materialelor și testarea diverselor formate.
    Analizarea și optimizarea bugetului de marketing pentru eficiență maximă.
    Monitorizarea tendințelor și celor mai bune practici pentru a identifica noi oportunități și îmbunătățirea comunicării digitale.
    Colaborarea cu echipele interne și externe pentru a produce conținut relevant și atrăgător.
    Furnizarea de rapoarte periodice privind performanța activităților de marketing digital.

    Cerințe:

    Experiență de minim 2 ani în domeniul relațiilor publice și marketingului digital.
    Abilități excelente de comunicare și relaționare cu diferite categorii de public.
    Cunoștințe solide în domeniul media și relațiilor cu presa.
    Abilități eficiente de organizare și planificare a proiectelor.
    Cunoștințe avansate în strategii de Social Media și PPC.
    Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra sub presiune.
    Absorbție rapidă a noilor tehnologii și tendințe în domeniul digital.
    Experiență anterioară într-o companie din industria alimentară sau a sănătății (opțional).

    Oferta noastră:
    Oferim un pachet salarial competitiv și un mediu de lucru dinamic și stimulant. Vei avea oportunitatea să lucrezi într-o companie în plină expansiune, cu accent pe produse sănătoase și de calitate. Îți oferim, de asemenea, oportunități de dezvoltare profesională și un pachet de beneficii avantajos.
    Dacă ești pasionat de comunicare și marketing digital și împărtășești viziunea noastră pentru produse sănătoase, trimite-ne CV-ul tău.
    Alătură-te echipei noastre și contribuie la creșterea și dezvoltarea Republicii BIO