Baia Mare

    Inginer Producție - Baia Mare, România - BDM Grup Invest - HELIOS Windows

    BDM Grup Invest - HELIOS Windows
    BDM Grup Invest - HELIOS Windows Baia Mare, România

    1 săptămână în urmă

    Suntem în căutarea unui Inginer Productie pentru a se alătura echipei noastre din Baia-Mare.

    Cerințe:

    * Studii superioare – Facultatea de Construcții sau Facultatea de Inginerie Mecanică/ Electro-Mecanică;
    * Experiență în utilizarea programului Autocad;
    * Cunoștințe bune de utilizare a calculatorului (MS Office, emails, etc.);
    * Cunoștințe de desen tehnic;
    * Capacitate de a înțelege procesele de producție;
    * Competență de limba engleză (capacitate de a purta o discutie în engleză și de scriere);
    * Abilități de organizare și coordonare.

    Responsabilități:

    * Planificarea și urmărirea activității de producție tâmplărie termoizolantă;
    * Răspunde de îndeplinirea cerințelor de calitate, productivitate, utilizarea eficientă a capacităților de producție și a personalului;
    * Vine cu propuneri de optimizare flux de producție;
    * Vine cu propuneri de reducere a pierderilor de pe fluxul de producție;
    * Asigură respectarea ordinii și disciplinei muncii de către întreg personalul executant.

    Beneficii:

    * Salariu competitiv;
    * Prime de Paște și Crăciun;
    * Bonusuri în funcție de performanțe;
    * Formare profesională;
    * Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a contribui la proiecte de dezvoltare ale companiei;
    * Posibilitatea de a lucra cu o echipă experimentată și de a învăța de la profesioniști din domeniu.

    Despre compania Helios: Helios este marca sub care BDM Grup Invest produce și comercializează ferestre și uși termoizolante de PVC și aluminiu încă din anul 2004. Activitatea de producție se desfășoară în Baia-Mare, intr-o locatie dotată cu utilaje de ultimă tehnologie, este complet automatizată și are o capacitate de producție de peste 400 de produse pe zi.

    Trimte CV la adresa: și