Tehnician electrician- perioada determinata 1 an - București, România - YOKOGAWA EUROPE BV OLANDA SUCURSALA ROMANIA

    YOKOGAWA EUROPE BV OLANDA SUCURSALA ROMANIA
    YOKOGAWA EUROPE BV OLANDA SUCURSALA ROMANIA București, România

    2 săptămâni în urmă

    Yokogawa, câștigător al premiului pentru "Cea mai bună tehnologie de monitorizare a activelor" și "Cea mai bună tehnologie de gemen digital" la HP Awards, este un furnizor de frunte de automatizare industrială, teste și măsurători, sisteme de informații și servicii industriale în mai multe industrii.
    Scopul nostru este să conturăm un viitor mai bun pentru planeta noastră prin sprijinirea tranziției energetice, tehnologiei (bio), inteligenței artificiale, ciberneticii industriale, etc. Ne angajăm să contribuim la obiectivele de dezvoltare durabilă ale Națiunilor Unite prin utilizarea capacității noastre de a măsura și conecta.
    Aproximativde angajați lucrează pe toate cele cinci continente cu o singură misiune corporativă, de a "co-inova mâine".
    Căutăm un coleg dinamic care împărtășește pasiunea noastră pentru tehnologie și are grijă de planeta noastră. În schimb, oferim oportunități excelente de creștere într-o întreprindere cu adevărat globală, unde respectul, crearea de valoare, colaborarea, integritatea, îngrijirea reciprocă și recunoștința sunt extrem de apreciate.

    La Yokogawa Romania, în locația din Bucuresti căutăm un nou coleg pentru poziția de:
    Tehnician Electrician

    Responsabilitati principale:

    Receptioneaza / trimite colete/paleti
    Aranjeaza / gestioneaza spatiul disponibil pentru buna desfasurare a activitatii
    Efectueaza modificari pe parte electrica si/sau mecanica a echipamentelor
    Instaleaza alimentari electrica temporare precum si retele temporare de comunicatie tip Ethernet Fibra optica
    Gestioneaza necesarul de scule si materiale si intocmeste liste de comanda pentru procurarePosition_Description

    Cerinte:

    Experiență anterioară în domeniul electric sau într-un domeniu similar (curenţi slabi)
    Autorizare ANRE 2B
    Abilități excelente de rezolvare a problemelor și atenție la detalii.
    Capacitatea de a lucra independent și în echipă.
    Respectarea normelor de siguranță și a codurilor de etică profesională.
    Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj

    Beneficii:

    • Libertatea de a-ți desfășura munca

    • Provocări interesante în cadrul unei organizații mature care solicită un grad ridicat de responsabilitate individuală și promovează inițiativele.

    • Un echilibru sănătos între viața profesională și cea personală.

    • Un salariu competitiv

    •Asigurare medicala si alte benificii

    • Produse și servicii de înaltă tehnologie inovatoare și avansate.

    • Oportunități excelente de carieră într-un mediu internațional..

    Important pentru noi:

    Pentru Yokogawa, diversitatea și incluziunea nu sunt doar o inițiativă de resurse umane sau un obiectiv social. Este ceva în care credem cu tărie și pe care îl promovăm. Ne propunem să recrutăm talente care îndrăznesc să aducă schimbări în organizația noastră cu o mentalitate diversă și perspective noi și revigorante.
    Yokogawa își dorește o cultură Diversă, Echitabilă și Inclusivă. Vom recruta, dezvolta și promova activ persoane dintr-o varietate de medii, care diferă în ceea ce privește experiența, cunoștințele, stilurile de gândire, perspectiva, originea culturală și statutul socio-economic. Nu vom discrimina pe baza niciunei categorizări a omenirii. Yokogawa apreciază diferențele și permite fiecăruia să aparțină, să contribuie, să reușească și să își demonstreze întregul potențial.