Specialist achizitii
Braşov

    SPECIALIST ACHIZITII - Brașov, România - KRONWELL GROUP

    KRONWELL GROUP
    KRONWELL GROUP Brașov, România

    5 zile în urmă

    Descriere
    Responsabilitatile generale ale pozitiei:

    identifica, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori/clienti;
    verifica si analizeaza listele de pret de achizitie si termenele de livrare;
    negociaza cu furnizorii termenii de livrare a marfurilor (ore&locuri&conditii de livrare etc..) si sesizeaza abaterile de la cele convenite;
    intocmeste cereri de oferte si urmareste expedierea comenzilor de aprovizionare, pana la receptia finala;
    lanseaza comenzile pentru diverse achizitii, in functie de solicitarile primite din cadrul Grupului;
    gestioneaza relatia cu furnizorii de produse din portofoliu;
    urmareste aleatoriu procesul de receptie marfa si efectueaza procedurile de retur la marfurile care nu corespund standardului de calitate sau care urmeaza sa expire;
    mentine in permanenta o relatie de colaborare cu departamentul financiar-contabil, pentru rezolvarea si clarificarea oricaror probleme legate de facturi – gestiune;
    asigura existența unui plan de rezerva si conditii avantajoase de comanda produse similare, in caz de nevoie (ex: dificultati in onorare comanda la funizorul principal);
    intocmeste diverse rapoarte, conform solicitarilor primite;
    organizeaza si arhiveaza documentele aferente activitatii desfasurate;
    colaboreaza cu celelalte departamente ale companiei si reprezinta compania in relatiile cu furnizorii;
    asigura si intretine un inalt nivel de confidentialitate si desfasoara activitatea in mod profesionist si armonios cu superiorii ierarhici si colegii.

    Profilul Candidatului:

    experienta de minim 2 an in domeniu;
    studii superioare cu profil economic – administrative (cursurile de specialitate reprezinta avantaj);
    bune cunostinte de operare PC (word, excel, programe specifice);
    bune cunostinte de limba engleza;
    cunoasterea la nivel profesionist a legislatiei in domeniul financiar;
    excelente abilitati de comunicare si relationare;
    excelente abilitati de organizare si planificare;
    memorie vizuala si atentie la detalii;
    inalte standarde etice.

    Cine suntem Noi?
    Grupul Kronwell este furnizor national de elita in industria ospitalitatii, certificat de cei peste 20 de ani de experienta. Atentia ne este centrata pe oaspetele acomodat cu performanta, alert si exigent, care integreaza exclusivul in stilul obisnuit de viata. Cautam intotdeauna sa maximizam potentialul si calitatea vietii, sa crestem curajos si sa creem experiente care ne definesc.
    Pe langa Kronwell, toate celelalte branduri ale noastre: Qosmo, Bellman, Belaqva, Kasho, Dash, News, Galleria, Papazaur, Prallini, Upfood, sunt recunoscute pentru inspiratia si motivarea data atat oaspetilor cat si membrilor echipelor, spre un standard frumos de viata.

  • INTERBABIS SRL

    3 zile în urmă

    INTERBABIS SRL Brașov, România Full time

    Aveți experiență și cunoștințe solide în materie de achiziții și puteți lucra fără probleme cu softuri specilizate? S-ar putea să fii Specialistul achizitii pe care firma Interbabis il cauta · Responsabilități cheie: · • Intreține relațiile cu furnizorii existenți, efectuează com ...

  • SC SINAIA SA

    Specialist achizitii senior

    SC SINAIA SA Sinaia, România Full time

    Rina Hotels, un lanț hotelier de renume, oferă oaspeților experiențe memorabile în peste 7 unități de cazare, combinând confortul modern cu eleganța tradițională. Cu o echipă dedicată și servicii de calitate superioară, Rina Hotels își propune să devină destinația preferată a căl ...