Brăila

    Maistru constructii navale - Brăila, România - MINERVA NAVIS SRL

    MINERVA NAVIS SRL
    MINERVA NAVIS SRL Brăila, România

    2 zile în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal
    - Să aibă cunoștințe avansate de desen tehnic;- Să cunoască normele și standardele de calitate prevăzute de clasa navală;- Informații privind etapizarea strategiei de fabricație – cunoștințe necesare pentru a realiza o inspectare în prealabil a lucrării;- Informații necesare pentru a crea o imagine de ansamblu (identificarea pașilor de urmat pentru a efectua lucrarea la standarde de calitate; cunoaște ordinea etapelor unei lucrări);- Să aibă cunoștințe avansate de geometrie: Specializare pe o etapă de construcție a navei: prefabricare/ asamblat/ montaj;- Persoană proactivă orientată spre soluții;- Abilităţi de planificare şi organizare, gândire analitică şi critică;- Spirit de lider, bun coordonator (trasează sarcini clar, eficient).

    Descrierea jobului
    Puncte de lucru: Şantierul VARD Tulcea, Şantierul VARD Brăila şi Străinătate- Răspunde de organizarea și desfasurarea activității de producție la punctul de lucru repartizat de societate, în deplină securitate și pentru realizarea integrală a masurilor de bună funcționare, exploatare și întreținere a utilajelor și mașinilor încredințate, fiind organizatorul și conducatorul nemijlocit al acestui punct de lucru şi prezintă în scris eventualele neînţelegeri cu formaţiile de lucru ale subantreprenorilor;- Organizează punctul de lucru, repartizează lucrările pe formații sau echipe, supraveghează execuția lucrărilor pe tot timpul programului de lucru;- Stabilește nivelul de încadrare profesională a muncitorilor în funcție de cunoștințele teoretice, abilitățile practice și aptitudinile acestora;- Își asumă responsabilitatea pentru rezultatele lucrărilor;- Respectă în totalitate planul general de operare stabilit cu conducerea;- Găsește soluții prin care să crească viteza de lucru, fără să compromită calitatea lucrărilor;- Asigură prompt sprijinul necesar și de orice fel pentru personalul din subordinea sa;- Gestionează contestațiile din partea clientului;- Răspunde de încadrarea în bugetele stabilite împreună cu superiorul ierarhic;- Răspunde de respectarea graficului de lucrări;- Realizează predarea lucrărilor către CTC, client și Clasă Navală;- Se asigură de integrarea noilor angajați în echipă;- Este responsabil de formarea și dezvoltarea profesională a membrilor echipei (necalificați);- Este responsabil de dezvoltarea profesională a personalului calificat;- Comunică progresul lucrărilor către șeful de șantier;- Comunică cu maiștrii din celelalte echipe pentru executarea eficientă a tuturor proceselor de producție;- Asigură realizarea programului cantitativ zilnic astfel încât toți salariații să-și realizeze salariile;- Ia măsuri de îndeplinire și realizare a normelor de lucru și ține evidența lor în vederea executării lucrărilor încredințate echipelor.Beneficii:- salariu atractiv;- o masă caldă la prânz;- cafea, sucuri, gustări;- bonus lunar în funcție de performanță.Pentru relocare se oferă suplimentar: cazare, 2 mese pe zi și transport.