Târgu-Mureş

    business development representative - Târgu Mureș, România - HR Daily

    HR Daily
    HR Daily Târgu Mureș, România

    1 zi în urmă

    Compania angajatoare este un important distribuitor si producator de ambalaje flexibile de inalta performanta, cu prezenta la nivel national de peste 25 de ani.

    Cautam un nou coleg care sa acopere judetele: AB, CJ, BN, SJ, MS, SM, MM

    RESPONSABILITATI

    Prospectarea active a potentialilor eclinti
    utilizarea cunostintelor si a experientei in scopul cresterii vanzarilor, portofoliului de clienti, si calitatii portofoliului
    definirea si urmarirea planului de actiuni in acord cu strategia de vanzari
    monitorizarea permanenta a vanzarilor
    participarea activa la negociere , auditare nevoi client, prezentare si testare produse
    transmiterea informatilor specifice obtinute din piata prin raportari zilnice, lunare , trimestriale
    reprezentarea companiei printr-o imagine profesionista si temeinice cunostinte tehnice.
    dezvoltare continua pe plan profesional si informarea continua legat de tendintele economice

    PROFIL

    experienta min 2 ani in vanzari B2B
    abilitati in dezvoltarea relatiilor de incredere si de durata,
    excelente abilitati de comunicare verbala si in scris
    abilitati personale : curios, creativ, auto-organizare, interesat de medii in care se invata,
    abiltati in utilizarea PC, Microsoft Office, sisteme de operare ERP/CRM
    competente in realizarea obiectivelor de vanzari si stapanirea tehnicilor de negociere ,
    competente in identificarea si intelegerea nevoilor clientului, in stapanirea tehnicilor de "intrebari si ascultare" si in lucrul cu obiectile
    competente in organizarea intalnirilor pentru auditare nevoi client, prezentare si testare produse
    permis de conducere cat B
    cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
    disponibilitate la calatorii 80% din timpul de lucru

    PACHET SALARIAL
    Salariu fix + bonus + tichete de masa de 35 lei/ zi

    Masina de serviciu in interes propriu
    Asigurare medicala privata
    Prime de sarbatori + casatorie

  • Domax System Distribution

    SALES REPRESENTATIVE

    5 zile în urmă

    Domax System Distribution Târgu Mureș, România Full time

    JOB DESCRIPTION: · We are seeking sales representatives with experience in building materials business. · You will have access to sell and represent the following brands: DOMAX, DMX, DOMAX HOME, GRUNDLINE, GRINDI · DUTIES & RESPONSIBILITIES: · Develop and manage relationships wit ...