Timişoara

    Logistician gestiune flux - Timisoara, România - D-Career

    D-Career
    D-Career Timisoara, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 6 zile în urmă

    Căutăm un Logistician gestiune flux (contract pe perioada determinata) pentru departamentul nostru de Material Management.

    Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste

    Responsabilități:

    • Administrează corect baza de date a materialelor considerând conceptul just-in-time;
    • Efectuează analiza privitoare la încărcarea existentă in cele 4 locații de producție in baza căreia ia decizia "make or buy";
    • Întocmește comenzile către furnizori si/sau comenzile de producție;
    • Gestionează necesarul pentru piesele aferente comenzilor de la clienți;
    • Păstrează evidența comenzilor si se asigură de respectarea la timp a termenelor de livrare;
    • Urmărește comenzile de aprovizionare si atenționează furnizorii pentru respectarea termenelor din comenzi.

    Cerințe:

    • Studii universitare de specialitate (specializări tehnice/economice);
    • Experiența într-un domeniu similar- reprezintă avantaj;
    • Cunoștințe de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, Excel, Outlook);
    • Cunoștințe SAP – reprezintă avantaj;
    • Cunoașterea limbii engleze – nivel avansat, cunoștințe de limba germană - reprezintă un avantaj;
    • Persoană comunicativă, cu disponibilitate spre învățare, spirit de echipa

    Beneficii:

    • Pachet de beneficii competitiv;
    • Training inițial, programe de dezvoltare;
    • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
    • Program flexibil;
    • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

    Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Logistician gestiune flux.

    Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Leman Industrie

    Tehnician logistica depozit

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 zile în urmă

    Leman Industrie Timișoara, România Full time

    Rolul : · Gestionarea depozitelor in conformitate cu politicile si viziunea companiei; · Supravegherea operatiunilor de primire si depozitare a materiei prime, gestionare a OF-urilor; · Respectarea 5S in magazii. · Responsabilitati : · 1. Raspunde de corectitudinea stocurilor · - ...

  • Joyson Safety Systems Arad

    Responsabil Sisteme de Ambalare, Logistica, Volane

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Joyson Safety Systems Arad Arad, România Full time

    RESPONSABIL SISTEME DE AMBALARE · Departament Logistică, Fabrica de Volane · Activităţile dvs.: · Responsabil cu gestionarea ambalajelor; · Asigurarea și programarea modalităților de împachetare urmărind cantitatea, calitatea, reducerea costurilor, target-urile proiectelor, locaț ...