manager vanzari hotelier - Sighișoara, România - DELASON SRL

    DELASON SRL
    DELASON SRL Sighișoara, România

    4 săptămâni în urmă

    Hotel DoubleTree by Hilton Sighisoara angajeaza MANAGER VANZARI.

    Responsabilitati:
    - Bugetare, promovare, vanzare planificare, organizare și managementul departamentului de vanzari, rezervari, organizari evenimente, marketing;
    - Promovarea și comercializarea serviciilor hoteliere;
    - Urmarirea și atingerea obiectivelor de vânzări și profit;
    - Analizarea cifrelor de vânzări și elaborarea strategiilor de marketing și de gestionare a veniturilor;
    - Negocierea, gestionarea, analiza si umarirea derularii contractelor;

    - Stabilirea obiectivelor si atributiilor pentru personalul din subordine;

    - Asigurarea unei bune desfășurări a evenimentelor și a conferințelor;

    - Elaborarea si implementarea strategiilor de dezvoltare a serviciilor specifice
    - Dezvoltarea si promovarea imaginii hotelului prin planificarea si coordonarea activitatilor de marketing si publicitate;

    - Stabilirea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu agentiile de turism si companii, institutii publice;

    - Planificarea, coordonarea si supervizarea permanenta a modului de desfasurare al activitatii departamentului de vanzari;

    - Intocmirea contractelor de servicii hoteliere;

    Cerinte:

    • Studii superioare finalizate, de preferat in turism

    • Experienta minim 2 ani pe un post similar (in domeniul hotelier – constituie avantaj)
    • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat
    • Capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile

    • Foarte bune abilitati de planificare si organizare

    • Cunoasterea lucrului cu agentiile de turism, site-uri de rezervari, clienti, corporate, coordonarea unei echipe si alte responsabilitati specifice postului;

    • Experienta in coordonarea unei echipe

    • Prezinta avantaj cunoasterea pietei produselor hoteliere si particularitatile ei

    • Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si negociere;

    • Personalitate prietenoasa, profesionala, persuasiva, entuziasta

    PENTRU APLICANTII DIN ALTE ZONE ALE TARII OFERIM LOCUINTA DE SERVICIU (CAZARE)