Slatina

    Inginer Automatist-Slatina - PROHUMAN APT SRL

    PROHUMAN APT SRL
    PROHUMAN APT SRL Slatina, România

    1 săptămână în urmă

    Prohuman Craiova recruteaza pentru clientul nostru o companie de renume din Slatina, Inginer Automatist
    Cerinte:

    Absolvent de studii superioare in domeniul automatizari/ electronica/ electromecanica;

    Cunostinte generale electrice, instalatii electrice, motoare electrice, convertizoare de frecventa;
    Cunostinte echipamente electrice pentru automatizari industriale (relee, senzori, regulatoare temperature, convertizoare frecventa);
    Citirea si intelegerea schemelor electrice aferente masinilor si panourilor de automatizare ale acestora;
    Cunostinte practice de lucru cu automate programabile PLC, de preferat Siemens si Allen Bradley;
    Cunostinte de programare a automatelor programabile Step, WinCC, Tia Portal, Factory Talk View.

    Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office;
    Cunoasterea principiilor constructive si de functionare a echipamentelor si aparatelor de automatizare;
    Cunostinte de depanare a utilajelor si instalatiilor din punct de vedere automatizari
    Cunostinte foarte bune de limba engleza;
    Gandire strategica, spirit de initiativa, capacitate de analiza si capacitate de a lucra in echipa

    Descrierea jobului - Sarcini / Responsabilitati:

    Monitorizeaza si controleaza starea de functionare a utilajelor si instalatiilor, initiaza actiuni în vederea depistarii si repararii defectiunilor pe parte de automatizari
    Intervine pentru realizarea lucrarilor intretinere, revizii tehnice, reparatii la aparatele si echipamentele de automatizari
    Intocmeste programe de intretinere, revizii tehnice si reparatii ale utilajelor, instalatiilor si echipamentelor de control si conducere a procesului
    Intocmeste procese verbale de constatare / reparare a defectiunilor
    Gestioneaza bazele de date si/sau documentele tehnice.

    Oferta:

    Pachet salarial motivational, posibilitati de promovare,
    Cursuri de specializare, training-uri de perfectionare,
    Munca intr-un domeniu activ, alaturi de o echipa profesionista in care este incurajat spiritul de initiativa.

    Daca esti interesat sau cunosti persoane care isi doresc o schimbare profesionala ne poti contacta

  • PROHUMAN APT SRL

    Inginer Automatist

    6 zile în urmă

    PROHUMAN APT SRL Craiova, România Full time

    Suntem în căutarea unui Inginer Automatist talentat pentru a se alătura echipei noastre din Craiova. · Ca Inginer Automatist, vei avea oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator, unde vei fi responsabil de proiectarea, implementarea și întreținerea sistemelor auto ...

  • Lucky Agro Craiova, România Full time

    Descriere job: Inginer electromecanic/ automatist · Compania noastră caută un Inginer electromecanic/ automatist pasionat și dedicat, care să se alăture echipei noastre din domeniul producției. Dacă ești o persoană proactivă, cu abilități tehnice remarcabile și dornică să lucreze ...