Bucharest

    Inginer structurist - București, România - BIA – Human Capital Solutions

    BIA – Human Capital Solutions
    BIA HCS este in cautarea de Ingineri structuristi pentru o companie de proiectare, arhitectura si design.
    Responsabilitati:
    - Concepe si optimizeaza structura de rezistenta;- Organizeaza si coordoneaza, participand alaturi de echipa desemnata la realizarea proiectului pe fiecare faza de proiectare (DALI, SF, DTAC, PTh, DE);- Este capabil sa planifice si sa evalueze corect timpul necesar elaborarii fiecarei faze de proiectare, in cel mai eficient mod;- Participa activ alaturi de expertul tehnic atestat la elaborarea rapoartelor de evaluare seismica (expertize);- Asigura asistenta tehnica pe santier, ori de cate ori este necesar (inclusiv in afara Bucurestiului);- Se subordoneaza sefului de departament si,dupa caz, sefului de proiect sau managerului de proiect.

    Cerinte:

    - Persoana organizata, responsabila, corecta, ambitioasa, implicata, cu spirit de echipa, cu intiativa si dorinta de autodepasire;- Absolvent al Facultatii de Constructii Civile (eventual master/studii aprofunate) sau student ultimul an (pentru postul de tehnician desenator), cu rezultate bune pe parcursul studiilor.
    CUNOSTINTE TEHNICE NECESARE:- SAP2000, ETABS;- MathCad;- Pachet Office;- AutoCad (program 2D de desenare);- Constituie avantaj cunoasterea programelor de desenare 3D Allplan Nemetschek sau/si Revit pentru inginer proiectant si este obligatorie cunoasterea unuia dintre ele pentru tehnician desenator;- Constituie avantaj cunoasterea programului de desenare 3D Autodesk Advance Steel;- Cunoasterea unor programe de calcul sectional (ETABS, XTRACT, RESPONSE, etc

    Informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal
    Datele personale puse la dispozitie de dvs. pentru a candida la aceasta pozitie vor fi prelucrate de BIA HCS in scopul identificarii candidatilor potriviti. Datele nu vor fi comunicate altor entitati, cu exceptia clientului pentru care BIA HCS desfasoara procesul de recrutare. Candidatii vor fi informati de catre personalul BIA HCS care este domeniul in care clientul isi desfasoara activitatea, cat si identitatea clientului, in masura in care aceasta nu a fost explicitata in anuntul de recrutare..
    Dupa finalizarea proiectului de recrutare, avand in vedere faptul ca BIA HCS este o companie de recrutare, care isi poate derula activitatea doar daca detine o baza de date de potentiali candidati, datele personale vor fi pastrate in baza noastra de date, pentru a va tine la curent cu viitoarele pozitii ce se potrivesc profilului dumneavoastra.
    In cazul in care nu sunteti de acord, ne puteti informa prin transmiterea unui e-mail la adresele de contact de pe site-ul nostru.
    Va rugam ca inainte sa aplicati la acest anunt de recrutare sa accesati politica noastra de confidentialitate prevazuta pe site-ul nostru. In cazul in care nu sunteti de acord cu modalitatea in care va preluam datele cu caracter personal, va rugam sa nu aplicati la acest anunt.

  • DB ENGINEERING & CONSULTING GMBH BERLIN GERMANIA - SUCURSALA BUCURESTI

    Inginer structurist constructii civile

    1 săptămână în urmă

    DB ENGINEERING & CONSULTING GMBH BERLIN GERMANIA - SUCURSALA BUCURESTI București, România Full time

    Descrierea generala a postului: · Pentru proiectele in curs de desfasurare ale firmei DB Engineering & Consulting GmbH din Germania, cautam un inginer structurist cu experienta cu specializarea constructii civile si industriale cu cunostinte de limba germana (f/m/d) pentru a cons ...

  • FDP PRO CONS SRL

    Inginer structuri rezistenta

    4 zile în urmă

    FDP PRO CONS SRL București, România Full time

    Ești gata să construiești viitorul împreună cu noi?La FDP PRO CONS, ne extindem orizonturile și echipa Suntem în căutarea unui Inginer Proiectant de Structuri pasionat și experimentat, gata să aducă inovație și precizie în fiecare proiect.Ce căutăm: · Absolvent de inginerie civil ...