Economist/Contabil - Timișoara, România - LTHD Corporation

    LTHD Corporation
    LTHD Corporation Timișoara, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Se cere:

    Cunostinte de operare in sistem informatic SAP-minim 3 ani experienta
    Minim 2 ani experienta in contabilitate financiara si de gestiune,
    Studii superioare de profil (contabilitate)
    Cunoștințe temeinice de legislație fiscală, contabilitate financiară și de gestiune
    Bun cunoscător al pachetului Microsoft Office (Excel, Word)
    Cunoasterea limbii engleze nivel mediu
    Experiența într-o firmă de contabilitate constituie avantaj
    Capacitate de respectare a termenelor limită
    Capacitate de sinteză și atenție la detalii

    Responsabilități:

    Implementare SAP si contabilitatea stocurilor
    Răspunde de consemnarea și înregistrarea corectă și la termen a documentelor justificative în contabilitate – conform fisei postului

    Beneficii:
    - Contract de munca pe perioada nedeterminata- Desfasurarea activitatii in cadrul unei echipe dinamice si profesioniste- Activitatea profesionala se desfasoara in Timisoara- Tichete de masa (30 lei/zi)- Mediu de lucru placut- Instruiri asigurate de angajator
    Doar cei selectați vor fi contactați.