Locuri de muncă

    Inginer presales - Otopeni, România - SIEL INVEST SRL

    SIEL INVEST SRL
    SIEL INVEST SRL Otopeni, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Responsabilitati:

    Acorda suport echipei de vanzari in timpul negocierilor pentru incheierea vanzarii;
    Identifica, analiezeaza si raspunde solicitarilor de vanzare;
    Cunoaste portofoliile si solutiile tehnice ale principalilor nostri parteneri;
    Prezinta solutiile tehnice in cadrul intalnirilor cu potentialii clienti;
    Asigura suport in instruirile tehnice;
    Mentine relatia cu clientul pe parcursul procesului de vanzare;
    Acorda asistenta tehnica pe parcursul derularii contractelor.

    Cerinte:

    Absolvent studii superioare facultate profil tehnic;
    Experienta minim 2 ani in domeniul distributiei sistemelor de securitate si siguranta electronica;
    Cunostinte de cablare structurata, transfer date, retelistica;
    Experienta in activitatea de implementare a solutiilor constituie avantaj;
    Cunostinte solide de IT (software/hardware);
    Constituie un avantaj cunoasterea si certificarea pentru sistemele de securitate detinute de marii producatori din industrie/curs ARTS;
    Buna cunoastere a limbii engleze, in special a termenilor tehnici;
    Gandire tehnica, analitica, team-player, integritate si responsabilitate;
    Foarte bune abilitati de comunicare verbala si scrisa;
    Persoana organizata, capabila de gestionarea deadline-urilor multiple, cu atitudine pozitiva;
    Permis de conducere categ. B.

    Oferta (bonusuri, beneficii):

    Salariu fix + bonus in functie de performanta;
    Telefon, laptop;
    Tichete de masa;
    Asigurarea cursurilor de specialiate in tara si strainatate;
    Oportunitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesional;
    Mediu de lucru care asigura si respecta echilibrul dintre munca si viata personala;
    Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si ambitioasa, aflata in dezvlotare
    Autoturism de serviciu.