Timişoara

    ERP Support Analyst - Timișoara, România - IHM TOTAL CONSULT

    IHM TOTAL CONSULT
    IHM TOTAL CONSULT Timișoara, România

    1 săptămână în urmă

    IHM TOTAL CONSULT background
    Pentru clientul nostru, o corporatie multinationala agricola, una dintre companiile agricole de top in producția de alimente de inalta calitate prin agricultura durabilă, cautam ERP Support Analyst pentru locatia din Timisoara.

    Responsabilitati principale:

    Invatarea intregului mod de functionare a ERP-ului Navision si participarea activa la imbunatatiri si personalizari ale sistemului, pentru a optimiza eficienta;
    Analizarea structurii si a fluxurilor activitatii companiei, analiza de business a fluxurilor din fiecare departament pentru a identifica posibile solutii software si pentru implementarea proiectelor;
    Dezvoltarea si mentinerea documentatiei tehnice, inclusiv manuale de utilizare si materiale de instruire, pentru a asigura utilizarea eficienta a sistemului;
    Oferirea de instruire și asistenta utilizatorilor, asigurandu-va ca acestia au cunostintele necesare pentru a utiliza sistemul in mod eficient;
    Customizare de soft (creare de procese, flow-uri, crearea de rapoarte/ view-uri);
    Coordonarea, monitorizarea si implementarea tuturor aplicatiilor de soft interne;
    Oferirea suportului tehnic si rezolvarea problemelor legate de sistemele software coordonate.

    Iti va fi usor sa ideplinesti task-urile zilnice daca ai:

    Studii superioare absolvite - economice sau tehnice;
    Experienta de minim 2 ani pe un rol de economist intr-o companie de audit sau rol tehnic in implementarea Navision / sau experienta cu Power BI si agregare de date;
    Cunostinte MS Office, ERP (preferabil Navision);
    Cunostinte de baza SQL reprezinta avantaj;
    Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
    Persoana flexibila, atenta la detalii cu dorinta de invatare si dezvoltare profesionala.

    Beneficii:

    Vei avea un pachet de beneficii complex;
    Vei avea un program de lucru flexibil.
    Vei face parte dintr-o echipa profesionista care iti va oferi suportul necesar pentru a invata si a te dezvolta profesional;

  • Acumen Development Centre (ADC) Timișoara, România Full time

    Senior Data Specialist and Project Manager · Acumen is a Business Intelligence specialist. We support and develop reporting and planning solutions using Microsoft and IBM technology. · What is it about? · We are looking for an experienced data analytics or BI candidate. You will ...

  • Joyson Safety Systems Arad Arad, România Full time

    INTERNAL AUDIT SPECIALISTDepartment Internal Audit – EMEA · Responsibilities :─ Participate in planning, scoping, execution and review of audits─ Perform audit fieldwork (Operations, Compliance, Regulatory, Finance, SOX audits, etc.)─ Review and evaluate compliance with policies ...