Finance Specialist - Agigea, România - DP World Constanta

    DP World Constanta
    DP World Constanta Agigea, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Alatura-te echipei noastre financiare in plina expansiune la DP World Romania
    DP World Romania este in cautarea unor profesionisti talentati in domeniul financiar, cu sediul in judetul Constanta, pentru a se alatura echipei noastre dinamica.
    Responsabilitati si Sarcini specifice postului

    Intocmirea rapoartelor scadentar pentru clienti si urmarirea zilnica a scadentelor, comunicarea cu clientii in vederea recuperarii sumelor scadente si neachitate; urmarirea scadentelor conform contractelor si a altor cerinte legale in vederea efectuarii corecte a platilor; realizarea evidentei stocurilor si consumurilor.
    Facturarea serviciilor de terminal si inregistrarea acestora in contabilitate folosind echipamentele si programele societatii.
    Efectuarea operatiunilor de facturare catre clienti cu precizie si eficienta folosind Navis Express, respectand procedurile financiare si de securitate.
    Inregistrarea si verificarea corectitudinii facturilor in sistemul contabil, asigurand eficienta procesului de facturare.
    Comunicarea rapida si eficienta cu clientii privind ajustarile de facturare, respectand clauzele contractuale.
    Generarea rapoartelor solicitate de superiori si oferirea de suport in rezolvarea problemelor financiare.
    Asigurarea suportului in implementarea noului sistem integrat de contabilitate si participa la imbunatatirea acestuia in conformitate cu schimbarile legislative.
    Respectarea legislatiei si asigurarea compatibilitatea cu reglementarile fiscale.

    Conditiile specifice postului

    Studii superioare in domeniul economic
    Minim 2 ani experienta in domeniu
    Cunostinte operare PC – Office
    Cunostinte limba engleza nivel avansat scris si vorbit
    Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale

    DP World ofera roluri captivante in cadrul unei organizatii internationale in crestere. Ne straduim sa recrutam si sa dezvoltam oamenii potriviti, la nivel local si global, stimuland cresterea personala si auto-dezvoltarea intr-o atmosfera informala, oferind un pachet salarial competitiv pe piata.