Dragomireşti

    Responsabil HSE - Dragomirești-Deal, România - Still Material Handling Romania SRL

    Still Material Handling Romania SRL
    Still Material Handling Romania SRL Dragomirești-Deal, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Responsabil HSE
    Compania noastră caută un Responsabil HSE dedicat și pasionat, care să se alăture echipei noastre. Dacă ești o persoană orientată către siguranță, mediu și sănătate, aceasta este o oportunitate excelentă pentru tine.
    Responsabilități:

    Elaborarea și implementarea politicilor și procedurilor de sănătate, siguranță și mediu în cadrul companiei;
    Monitorizarea și evaluarea riscurilor de securitate și sănătate ocupatională;
    Asigurarea conformității cu legislația și reglementările relevante în domeniul HSE;
    Organizarea și coordonarea activităților de formare și instruire în domeniul HSE pentru angajați;
    Investigarea incidentelor și accidentelor de muncă și elaborarea rapoartelor corespunzătoare;
    Colaborarea cu autoritățile competente și alte părți interesate în domeniul HSE;
    Monitorizarea performanței HSE și dezvoltarea de strategii pentru îmbunătățirea continuă;
    Realizarea auditurilor interne și externe în domeniul HSE și implementarea măsurilor corective necesare;
    Menținerea și actualizarea documentației HSE;
    Consilierea și sprijinirea angajaților în probleme legate de HSE.

    Cerințe:

    Studii superioare/ Absolvent de liceu
    Experiență relevantă în domeniul HSE, de preferat în industria noastră;
    Cunoștințe solide despre legislația și reglementările HSE;
    Abilități excelente de comunicare și prezentare;
    Capacitatea de a lucra în echipă și de a coordona activități multiple;
    Atenție la detalii și capacitatea de a rezolva probleme;
    Certificări HSE relevante sunt un avantaj;
    Cunoașterea limbii engleze este un plus.

    Dacă ești o persoană proactivă, cu abilități de leadership și pasionată de domeniul HSE, te invităm să aplici pentru acest post. Oferim un mediu de lucru stimulant, oportunități de dezvoltare profesională și un pachet salarial competitiv.